banner37
banner22

Anneden Meksikalı Gelinine Çağrı: Oğlumu yakmayın

banner25

ABD'de, Meksikalı Evelyn Saldivar ile evlenen 30 yaşındaki Çağrı Üre, 9 Mayıs'ta trafik kazasında yaşamını yitirdi. Meksikalı eş, “Vasiyeti böyleydi" diyerek, Üre'yi krematoryumda yakıp küllerini ABD'ye gömmek için sosyal medyada bağış kampanyası başlattı. Üre'nin ailesi ise "Böyle bir vasiyeti yoktu" diyerek, cenazenin Türkiye'ye gelmesini istiyor.

Anneden Meksikalı Gelinine Çağrı: Oğlumu yakmayın
banner29

30 yaşındaki Çağrı Üre, okumak ve aşçılık mesleğini yapmak için ABD'nin Kaliforniya şehrine yerleşti. Üre, bir süre aşçılık yaptıktan sonra sigortacılık şirketinde işe girerek 'Charlie' adını kullanmaya başladı. İş yerinde tanıştığı Meksika asıllı Evelyn Saldivar ile evlenen Çağrı Üre, 9 Mayıs'ta motosikletiyle evine giderken, uyuşturucu madde kullandığı belirlenen bir sürücü tarafından ezildi ve olay yerinde hayatını kaybetti. 

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, Marmaris'te yaşayan anne Hülya ve baba Mehmet Üre'yi arayan Evelyn Saldivar, eşinin cenazesini Türkiye'ye göndereceğini söyledi. Saldivar, daha sonra bu fikrinden vazgeçti, "Bu, onun vasiyetiydi" diyerek eşinin cesedini yakıp küllerini ABD'ye gömme kararı aldığını bildirdi. Krematoryum ve defin masrafını karşılamak için Instagram ve Facebook'ta bağış kampanyası başlatan Saldivar, araba ve bisiklet yıkama, yiyecek, içecek kermesi gibi etkinlikler düzenledi. Takipçilerini kitlesel fonlama sitesine yönlendiren Saldivar "Bir dolar bile olsa bağış yapanlara teşekkür ediyorum. Sevdiklerinize daha sıkı sarılın ve onlara, sevdiğinizi söyleyin. Birlikte olduğumuz iki yıl beş ay boyunca ben onun bunu bildiğinden emindim" dedi.

"ÇOCUĞUMU BURADA İSTİYORUM"

Haberde açıklamalarına yer verilen anne Hülya Üre, "Gelinimiz ilk görüşmede bize ‘Aşkımı göndereceğim' dedi. Sonra iletişime geçmedi. Sürekli kermes düzenliyor ve yardım kampanyaları yapıyor. 'İki ailenin de ihtiyacı var' diyor. Oysa bizden onay almadı. Oğlumun cesedini yakacakmiş. Gelinim bize, 'Küllerinin bir kısmını ve bazı eşyalarını size gönderirim' diyor. Oğlumun böyle bir vasiyeti yoktu. Yazılı vasiyeti olsa bile umurumda değil. Kimsenin yasası umurumda değil. Çocuğumu burada istiyorum. Usullerimize göre defnetmek istiyorum. Çocuğumun toprağını avuçlamak, başında ağlamak istiyorum. ABD'ye gitmek ve cenazeyi almak istiyoruz. Maddi gücümüz bulunmuyor. Devletimizin yardım etmesini istiyoruz" dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18