Charles’ın taç giyme töreninin resmi tarihi henüz belirsiz

Charles’ın taç giyme töreninin resmi tarihi henüz belirsiz
banner35

İNGİLİZLER yaşam maliyeti krizi arasında mücadele etmeye devam ederken Kral Charles’ın “daha kısa, daha küçük ve daha ucuz” bir taç giyme töreninden yana olduğu söyleniyor. Eski Galler Prensi’nin de “zayıflamış bir monarşi”den yana olduğu düşünülüyor.

Kralın, yaşam maliyeti krizi devam ederken İngilizlerin bu yıl “zor bir kışı” nasıl yöneteceği konusunda “endişe duyduğu” söyleniyor. Galler’in ilk bakanı Mark Drakeford, yeni Kralın, Charles’ın Galler Parlamentosu’na egemen olarak ilk konuşmasını izleyen dinleyicileri sırasında kendisine açıklamalar yaptığını zaten açıkladı.

Şimdi, Kral kendi saltanatının İngilizlerin karşılaştığı sorunlara duyarlı olmasını istiyor. Mirror’a konuşan bir kraliyet kaynağı şunları söyledi: “Kral, modern Britanyalıların hissettiği mücadelelerin çok farkındadır, bu yüzden taç giyme töreninin geçmişin uzun süredir devam eden geleneklerine doğru ve sadık kalmasına rağmen, dileklerinin yerine getirildiğini görecektir. Aynı zamanda modern bir dünyada bir monarşinin temsilcisi olmalıdır.”

Telegraph’ın haberine göre Charles’ın taç giyme töreninin resmi tarihi henüz açıklanmadı, ancak gelecek yıl ilkbahar veya yaz aylarında olması muhtemel. Bazıları taç giyme töreninin daha erken gerçekleşmesini beklemiş olabilir, ancak Majestelerinin taç giyme töreni Şubat 1952’de katılımının ardından Haziran 1953’te gerçekleştiğinden, bir yıl süren bir bekleyiş olağandışı değildir.

Ayrıca taç giyme töreninin, Kral’ın modern Britanya’nın etnik çeşitliliğini yansıtma isteği nedeniyle Britanya’yı oluşturan farklı inançları ve topluluk gruplarını yansıtmayı hedefleyeceği bildirildi. Taç giyme töreninden sonra, Kral muhtemelen gelenek olduğu gibi Kraliyet Ailesinin diğer çalışan üyeleriyle birlikte Buckingham Sarayı’nın balkonunda duracak.

Ayrıca günün başka bir Banka Tatili olması bekleniyor. Bu, İngiltere merkezli çalışanlara tarihi anın tadını çıkarmaları ve Kralın taç giyme törenini kutlamaları için izin verileceği anlamına geliyor.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER