banner2

Çoğunluğu kaybeden Netanyahu'dan rakibi Gantz'a koalisyon çağrısı: Üçüncü kez seçimlere gidemeyiz

Çoğunluğu kaybeden Netanyahu'dan rakibi Gantz'a koalisyon çağrısı: Üçüncü kez seçimlere gidemeyiz

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, liderliğin kendisinde olduğu geniş katılımlı koalisyon hükümeti kurmak için Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz'a çağrıda bulundu. Netanyahu, “Üçüncü kez seçimlere gidemeyiz" dedi.

Tekrarlanan genel seçimlerde kükümeti kurmak için gerekli çoğunluğu bulamayan Benyamin Netanyahu, bir video mesaj yayınlayarak olası koalisyon seçeneklerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Netanyahu, Başbakanlık koltuğunu korumak için kendisinin lider olacağı geniş katılımlı koalisyon hükümeti kurmak amacıyla rakibi Gantz'a çağrıda bulundu.

Netanyahu, sağ partilerden oluşan bir koalisyon hükümetini kurmaktan yana olduğunu ancak mevcut şartlar altında geniş katılımlı ulusal birlik hükümeti kurmaktan başka çare olmadığını belirtti.

Meclise girmesine kesin gözüyle bakılan sağ partilerin liderleriyle görüştüğünü ve söz konusu partilerle koalisyon görüşmelerine blok halinde katılmayı planladıklarını aktaran Netanyahu, kurulacak koalisyon hükümetinin geniş katılımlı olması gerektiğini vurguladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER