banner37
banner22

Danimarkalı milletvekilinin bebeğiyle oturuma katılmasına izin verilmedi: 'Meclis, bebeklerin ya da çocukların yeri değildir'

banner25

Danimarkalı milletvekilinin bebeğiyle oturuma katılmasına izin verilmedi: 'Meclis, bebeklerin ya da çocukların yeri değildir'
banner29

Danimarka'da beş aylık bebeğini parlamentoya getiren bir milletvekili, kendisi de anne olan Meclis Başkanı tarafından "Meclis, bebeklerin ya da çocukların yeri değildir" denilerek uyarıldı.

Muhafazakar Parti milletvekili Mette Abildgaard, Meclis Başkanı ve aşırı sağcı Danimarka Halk Partisi'nin eski lideri Pia Kjaersgaard'ın uyarısıyla, ağzında emziği olan ve kucağında ses çıkarmadan oturan kızını salondan çıkarmak zorunda kaldı.

Abildgaard, kocasının işi olduğu için bebeğini meclise getirmek zorunda kaldığını ve daha önce başka bir milletvekilinin de aynısını yaptığı için izin alma ihtiyacını hissetmediğini söyledi.

'Bebekleri temsil eden bir meclis bebeklere açık olmalı'

Mette Abildgaard, Facebook hesabında Meclis Başkanı'nı eleştirdi. Bir yıllık doğum izni olmasına rağmen meclise geldiğini söyleyen Abildgaard, "Anneler, babalar ve bebekleri temsil eden bir meclis, anneler, babalar ve bebeklere açık olmalı" dedi.

Meclis Başkanı Kjaersgaard ise kararını savundu Meclis oturumlarıyla ilgili yeni kurallar yayımlayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 16:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18