banner5

Harry Potter'ın 'Seçmen Şapka'sı Leslie Phillips hayatını kaybetti...

Harry Potter'ın 'Seçmen Şapka'sı Leslie Phillips hayatını kaybetti...
banner35

Harry Potter serisinde Sçmen Şapka’yı seslendiren ve daha pek çok başarılı yapımda rol alan İngiliz aktör Leslie Phillips öldü.

Phillips’in menajeri Jonathan Lloyd, BBC’ye 98 yaşındaki sanatçı ve İkinci Dünya Savaşı gazisinin pazartesi günü uykusunda huzur içinde öldüğünü doğruladı.

Philips, büyücülük dünyasına girmeden önce de kariyeri boyunca filmlerde ve televizyonda 170’ten fazla yapımda rol aldı.

1924’te İngiltere, Tottenham’da doğan Phillips’in babası 10 yaşındayken öldükten sonra, oyuncunun ailesi küçük evlerini sattı ve mali sıkıntılarla boğuştu.

Phillips, 2009’da The Guardian’a çocukluğunda oyunculuğa nasıl başladığını şu sözlerle anlatıyor: “Okulda oyun oynadığım için annem Cecelia, Italia Conti sahne okulundaki seçmelere katılmam için bir reklamı yanıtladı.”

Ancak Philips’in kariyeri gerçekten 1940’larda ve 50’lerde, Michael Powell ve Emeric Pressburger’in The Red Shoes gibi başyapıtlarda küçük roller aldığında başladı.

80’lerde Sydney Pollack’in Out Of Africa ve Steven Spielberg’in Empire Of The Sun filmlerinde yardımcı rollerle daha ciddi filmlere yöneldi. Ayrıca Peter O’Toole karşısında King Ralph; Anthony Hopkins’in ilk yönetmenlik denemesi olan August’ta (1996), Bruce Willis’in başrolde olduğu Çakal’da (The Jackal), Saving Grace, Lara Croft: Tomb Raider ve Color Me Kubrick (2005) gibi yapımlarda yer aldı.

Eşi Zara Phillips, eşinin ölümü üzerine şunları yazdı: “Harika bir koca kaybettim ve halk gerçekten harika bir şovmen kaybetti. O ulusal hazineydi. İnsanlar onu sevdi.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 12:10
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER