banner5

İkiz bebeklerin her biri başka babadan çıktı

İkiz bebeklerin her biri başka babadan çıktı
banner35

Brezilya, milyonda bir görülen olayla çalkalanıyor. Yapılan DNA testi sonucunda ikiz bebek dünyaya getiren bir kadının bebeklerinin her biri farklı babadan çıktı.

19 yaşındaki Brezilyalı kadın, aynı gün iki farklı erkekle cinsel ilişkiye girince hamile kaldı ve 9 ay sonra ikizleri dünyaya geldi. Bebeklerinin babasının kim olduğu konusunda tereddüte düşen kadın DNA testi yaptırınca hayatının şokunu yaşadı. Zira ikiz bebeklerin her biri farklı babadan dünyaya gelmişti. 

İsmi açıklanmayan kadın yerel basına şu açıklamaları yaptı:

"İki erkekle aynı gün cinsel ilişkiye girdim. Bebekler doğunca birini DNA testi için çağırdım. Biri pozitif çıktı. Sonuçlar beni çok şaşırttı. Böyle bir şeyin olabileceğini bilmiyordum. Birbirlerine çok benziyorlar. "

Yerel medyaya açıklama yapan bir doktor, bu durumun imkansız olmadığını söyledi:

"Aynı annede iki yumurtanın farklı erkekler tarafından döllenmesi mümkün. Bebekler annenin genetiğini taşır ancak faklı plasentalarda büyür."

Heteropoternal süperfekundasyon olarak adlandırılan olay, aynı adet döngüsü sırasında salınan ikinci bir yumurtanın, farklı bir erkeğin sperm hücreleri tarafından ayrı cinsel ilişkide döllenmesiyle ortaya çıkan son derece nadir bir fenomendir.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER