banner2

Koronavirüsten hayata gözlerini yumdu

İngiltere'de yaşam süren 80 yaşındaki Kıbrıslı Türk Elmaziye Kanlı’nın, Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

Koronavirüsten hayata gözlerini yumdu

Londra Gazete'de yer alan habere göre, Güney Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk Elmaziye Kanlı, tedavi gördüğü Farnborough Hastanesi’nde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Londra'da bulunan Ramadan Camii Vakıf Başkanı ve UK İslamic Funeral Service’in yöneticisi Erkin Güney, Elmaziye Kanlı’nın 80’li yaşlarında olduğunu belirterek, “Kendisini şahsen de tanıyordum, kız kardeşimin kaynanasıdır. Çok iyi bir insandı ve evinin de direğiydi. Ailecek çok üzgünüz” dedi.

Güney, “İngiltere’nin virüse karşı hazırlıksız olduğu anlaşıldı. Hastanelerden virüs kurbanı cenazelerle ilgili bilgi alamıyoruz. Büyük olasılıkla cenazeleri ailelere vermek yerine kendileri özel defnetmeyi planlıyorlar. Diğer cenaze şirketleri de yetkililerle iletişim kuramamaktan şikayetçiler” dedi.

Güney, hayatını kaybeden Kanlı’nın cenazesinin defni hakkında, “Ne yazık ki hem İngiltere’deki otoritelerin bu konuda ne yapacağı belli değil, hem de memlekettekilerin… Büyük bir karmaşa yaşanıyor. Öte yandan memlekete uçaklar da kalkmıyor. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın yurtdışında virüsten yaşamını yitiren vatandaşlarını memlekete gönderilerek defnedilme isteklerine de saygı duyarak gerekli girişimleri yapmaları gerekiyor” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER