Meghan Markle 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile oğlu Archie'ye 'prens' unvanının verilmediğini açıkladı

Meghan Markle 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile oğlu Archie'ye 'prens' unvanının verilmediğini açıkladı

Meghan Markle 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile oğlu Archie'ye 'prens' unvanının verilmediğini açıkladı

Meghan Markle ve Prens Harry, Amerikalı ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'in günlerdir tanıtımlarıyla bile ses getiren özel programına konuk oldu. CBS televizyonunda yayımlanan şovda Markle, oğluna 'ten renginin koyu olacağı' endişesi ile prens unvanı verilmediği, beş aylık hamileyken intihar girişiminde bulunduğu, Kate Middleton'ın kendisini ağlattığı gibi pek çok dikkat çekici açıklama yaptı.

KRALİYETİ IRKÇILIKLA SUÇLADI

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle, Amerikalı ünlü sunucu Oprah Winfrey'in CBS televizyonunda yayımlanan şovuna konuk oldu.

Siyahi bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, programda yaptığı açıklamada, oğluna hamilelik süreci hakkında, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı" diye konuştu

Markle, bu soruları kimin gündeme getirdiğini açıklamazken, kendisinin de susturulduğunu belirtti.

KATE BENİ AĞLATTI"

Markle, düğünden önce Cambridge Düşesi Kate Middleton'ı ağlattığına dair gazetelerde çıkan haberleri de yalanlayarak, "Aslında bunun tam tersi oldu. Düğünden birkaç gün önce Kate bir şeye üzülmüştü ve beni ağlattı" açıklamasında bulundu.

"İNTİHARI DÜŞÜNDÜM"

Kraliyet ailesi içinde çok mutsuz olduğunu ve intiharı düşündüğünü vurgulayan Markle, "Artık yaşamak istemiyordum" ifadesini kullandı.

Sussex Düşesi, Ocak 2019'da Windsor Kalesi'nin arazisindeki evlerinde intihar düşünceleri olduğunu söylerken, 'yalnız bırakılamayacağını' ve kocasının onu 'sarıl sarmaladığını' söyledi. Beş aylık hamile olduğu dönemde sarayın kendisine yardım etmeyi reddettiğini söyledi.

"ÖLÜMÜM HERKES İÇİN DAYA İYİYDİ"

Meghan, 'herkes için daha iyi' olduğuna inanarak hayatını nasıl sonlandırmayı düşündüğünü anlatarak, "Söylemezsem yapacağımı biliyordum. Artık hayatta olmak istemedim. Ve bu çok açık, gerçek ve ürkütücü sabit bir düşünceydi. (Harry'nin) beni nasıl kucakladığını hatırlıyorum. Yardım almak için bir yere gitmem gerektiğini söyledim. 'Daha önce hiç böyle hissetmedim ve bir yere gitmem gerek' dedim. Bana bunu yapamayacağım, bunun kraliyet kurumu için iyi olmayacağı söylendi" diye konuştu.

"TELEFONLARIMI AÇMIYORLAR"

Prens Harry ise kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılmasında aile içindeki "anlayışsızlığın" etkili olduğunu belirtti ve annesi Prenses Diana'nın 1997'deki ölümünü anımsatarak, tarihin tekerrür etmesinden korktuğunu dile getirdi.

Babası Prens Charles'ın kendisinin telefonunu açmadığını ifade eden Harry, "Babaannem Kraliçe Elizabeth ile bugüne kadar 3 kez telefonda konuştuk, babamla da 2 kez konuştuk ancak sonra telefonlarıma cevap vermemeye başladı" diye konuştu.

İKİNCİ BEBEK KIZ OLACAK

Harry, ikinci çocuklarının cinsiyetini de ilk kez duyurarak, "İlk bebeğimiz erkekti, şimdi de bir kızımız olacak" açıklamasında bulundu. Kraliyet geleneklerine göre, kraliyet bebekleri doğmadan önce cinsiyetleri kamuoyuyla paylaşılmıyor.

Çift, geçen ay ikinci çocuklarını bekledikleri haberini kamuoyuyla paylaşmıştı.

"SARAYDAKİ HAYAT COVID İZOLASYONU GİBİYDİ"

Meghan Markle, Oprah Winfrey'e verdikleri iki saatlik röporrajda, Megxit'i, yani kraliyetten ayrılmayı, Mayıs 2018'deki düğünlerinden altı ay sonra planladıklarını söyleyerek Kensington Sarayı'ndaki hayatın, bugün dünyadaki Covid izlolasyonu gibi olduğunu dile getirdi. 

Prens Harry, ağabeyi Prens William ile aralarının bozulmasıyla ilgili konuşarak, "William'ı çok seviyorum. O benim kardeşim. Aynı yollardan geçtik. Ama biz şimdi farklı yollardayız. Ailem benden tam anlamıyla maddi ilişiğini kesti. Ailemin üyeleri onun (Meghan) oyunculuğu sürdürmesi gerektiğini, çünkü ona ödeyecek kadar para olmadığını söylüyordu. Daha evlenmeden önce bunun gerçekten zor olacağına dair bazı bariz işaretler vardı" dedi. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER