banner2
banner57

New York'ta hemşireler aşı olmayı reddedince doğumhane kapandı

banner25

Birçok çalışanın koronavirüs aşısı olmamak için istifa etmesi üzerine doğumhane çalışamaz duruma geldi.

New York'ta hemşireler aşı olmayı reddedince doğumhane kapandı
banner29
banner66

New York'ta bir hastanede, hemşirelerin zorunlu Covid-19 aşısını reddederek istifa etmesi nedeniyle yaşanan personel sıkıntısı hastanenin doğumhanesinin kapanmasına neden oldu. New York'ta sağlık çalışanlarının 27 Eylül'e kadar Koronavirüse karşı aşı yaptırması gerekiyor.

Lewis İlçe Sağlık Sistemleri Direktörü Gerald Cayer, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, eyaletteki bir hastanenin doğum ünitesi çalışanlarının Kovid-19 aşısı yaptırmak istemedikleri için istifa etmeleri nedeniyle iki haftaya kadar doğum servisindeki hizmetleri askıya almak zorunda kalabileceklerini belirtti.

Karar'da yer alan habere göre Cayer, "24 Eylül'den sonra doğum hizmetleri için güvenli bir şekilde personel ayıramıyoruz. İstifaların sayısı bize Lewis County Genel Hastanesi'nde hizmetleri durdurmaktan başka seçenek bırakmıyor." şeklinde konuştu.

İlçe sağlık yetkilisi Cayer, 27 Eylül'e kadar Covid-19 aşısı yaptırma zorunluluğunun duyurulmasının ardından 30 hastane çalışanının istifa ettiğini, bu tarihe 2 hafta kalmasına rağmen hala 165 çalışanın aşı yaptırmadığını kaydetti.

Cayer, aşı olmamak için istifa eden sağlık çalışanlarının işsizlik fonundan yararlanamayacağını, en kısa zamanda aşı olmuş yeni çalışanları işe almak için harekete geçecekleri bilgisini paylaştı.

Nisan ayında, Teksas'ta bulunan Houston Methodist Hastanesi, ülkede Covid-19 aşısını zorunlu kılan ilk sağlık kuruluşu olmuş, aşıyı reddeden 150 çalışan istifa etmiş veya işten çıkarılmıştı.

Eski New York Valisi Andrew Cuomo, 16 Ağustos'ta, tüm hastane ve uzun süreli bakım tesisi çalışanlarının 27 Eylül'e kadar en az bir doz Covid-19 aşısı yaptırmasının zorunlu olduğunu duyurmuştu.

ABD Başkanı Joe Biden da geçen hafta, federal fonlardan yararlanan bütün sağlık tesislerinde görev yapan 17 milyon çalışanın tam olarak aşılanmasının gerektiğini ve bu zorunluluğun bir süre sonra ülke çapındaki tüm hastaneleri, evde bakım tesislerini ve diyaliz merkezlerini de kapsayacağını açıklamıştı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19