Turist çekmek için ülkenin kadınlarını ‘pazarlayan' Turizm Bakanı eleştirilerin hedefi oldu

Turist çekmek için ülkenin kadınlarını ‘pazarlayan' Turizm Bakanı eleştirilerin hedefi oldu

Uganda Turizm Bakanlığı, turistik cazibeler listesine seksi ve kıvrımlı Ugandalı kadınlarını da ekledi. Buna göre, ülkenin kadınları turist çekmek için kullanacak. Yeni kararı duyuran Bakan Godfrey Kiwanda ise bu sebeple eleştirilerin hedefi oldu. Kadın hakları savunucuları, kadınların nesneleştirildiğini ve özür dilenmesi gerektiğini savundu.

Turizm Bakanı Godfrey Kiwanda, Uganda'nın başkenti Kampala'da düzenlenen bir basın toplantısıyla ‘Uganda'nın En Kıvrımlıları' isimli, ülkenin en seksi kıvrımlarına sahip kadınlarının seçileceği bir yarışma başlattıklarını söyledi. Böylece Uganda'ya daha çok turist ve doların çekilmesini uman Godfrey'e göre, yarışmanın finalistleri haziran ayında belirlenecek.

Basın toplantısındaki ‘örnek' olarak bulunan güzel bir kadını işaret eden Kiwanda, "İnsanın bakınca içinin açılacağı bir güzellik kadınlarımıza doğuştan bahşedilmiş. Öyleyse neden bunu bir turizm stratejisi olarak kullanmayalım?" ifadelerini kullandı.

Bu arada güzel yarışmacılar şık ve dekolteli elbiseleriyle Mestil otelinin havuzunun başında dolanıyor, Kiwanda ve diğer organizatörlerle fotoğraf çekiliyorlardı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER