banner5

YouTube canlı yayınında 1,5 litre votka içen 60 yaşındaki Rus öldü

YouTube canlı yayınında 1,5 litre votka içen 60 yaşındaki Rus öldü

"Büyükbaba" olarak bilinen Rus bir adamın 1,5 litre votka içtikten sonra canlı yayında öldüğü bildirildi.

Yerel basında çıkan haberlerde adının Yuri Dushechkin olduğu bildirilen 60 yaşındaki adama bir Youtuber tarafından canlı yayında acı sos veya alkol içmesi karşılığında para teklif edildiği iddia ediliyor.

Rus haber sitesi Readovka'ya göre Dushechkin'in 1,5 litre votka içtikten sonra öldüğü, bu sırada yayının devam ettiği ve izleyicilerin ölü adamı görebildiği söyleniyor.

Geçen perşembe Rusya'nın batısındaki Smolensk şehrinde vuku bulan olayın güvenlik güçlerince incelendiği bildirildi.

Dushechkin'in ölüm sebebiyse henüz doğrulanmadı.

Hadisenin bazen "çöp yayınları" diye çevrilen endişe verici bir "dayak yayınları" modasının son örneği olduğu düşünülüyor. Bu yayınlarda aboneler yayını izlerken insanlardan para karşılığında genelde utanç verici numaralar yapmaları isteniyor.

Federasyon Konseyi'nin Bilgi Politikası Komisyonu Başkanı Rus Senatör Alexey Pushkov, canlı yayında şiddet içeren yayınların yasaklanması için baskı yapıyor.

Twitter'da hadiseyi kınayan senatör Federasyon Konseyi'nin "dayak yayınlarını" yasadışı hale getirecek kanunu tartışmak üzere 11 Şubat'ta toplanacağını söyledi.

Pushkov olay günü bir tweette şunları yazdı:

“Smolensk'te bir dayak yayını seansı sırasında evsiz bir adam öldü: Zorbalığa uğradı, dövüldü ve internetteki pislikler bu gösteriler için blogcuya para ödedi.

Dayak yayınlarının kanunen yasaklanması ve bir fenomen olarak ortadan kaldırılması ihtiyacını başka birine açıklamak gerek mi? Bizim için bu çok açık.”

Başka bir gönderide senatör şunları ekledi:

“11 Şubat'ta Federasyon Konseyi, dayak yayınlarının yasama organınca yasaklanması üzerine çalışan grubun bir toplantısına ev sahipliği yapacak.

Şimdi senatörlerin ve uzmanların görüşlerini topluyoruz.

11 Şubat'ta, mevzuatta gerekli değişiklikleri yapmak için kesin ve açık öneriler sunmak istiyoruz. Çöp yayınlar yasadışıdır!”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18