banner5

Zincirleme trafik kazasına neden olan koala yakalandı

Zincirleme trafik kazasına neden olan koala yakalandı

Güney Avustralya eyaletinin en işlek otobanlarından birinde, koalayı kurtarmak isteyen sürücüler nedeniyle 6 otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi.

Adelaide'da yaşanan olayda, önce bir erkek sürücü hayvanı kurtarmak için otomobilini durdurdu. İlk olarak onun arabasına arkadan çarpıldı, sonra da devamı geldi.

Zincirleme trafik kazasına şahit olan Nadia Tugwell, şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar otomobillerinden çıkmış etrafta dolaşıyordu. Gerçekten ne olduğunu anlayamadık. Sonra otoyolun ortasında otomobillerle bariyerler arasında dolaşan şirin bir koala gördük. Ardından elinde battaniye gibi bir şeyle onu yakalamaya çalışan bir hanımefendi gördüm.”

Tugwell, bu kadınla birlikte hayvanı yakaladıklarını ve onun arabasında çocuklar olduğu için koalayı kendi otomobiline aldığını ifade etti.

Daha önce de yollardan hayvan kurtarmışlığı olan Tugwell, Adelaide Koala Kurtarma Merkezi'ni arayarak yardım talep etti. Yaklaşık bir saat boyunca beklerken de direksiyon başına geçen koalanın fotoğraflarını çekti.

Tugwell, kurtarma görevlisinin gelmesiyle bir çantaya alınan koala için "Oldukça sakin bir koalaydı, çantanın içine girmeyi bile dert etmedi" dedi.

Trafiğin karışmasına neden olan koala, otoyoldan bir kilometre uzakta doğaya salındı.

Kurtarma görevlileri koalanın herhangi bir zarar görmediğini açıklarken, polis de zincirleme trafik kazasının kimsenin yaralanmasına neden olmadığını bildirdi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18