DİJİTAL DÖNÜŞÜM İLE 100.YILA

DİJİTAL DÖNÜŞÜM İLE 100.YILA
banner35

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler Limasol Bankası’nın dijital dönüşümü hakkında bilgi verdi.

SORU: Limasol Bankası Dijital Dönüşümçalışmaları yapıyor. Bu çalışmalarhakkındabizebilgiverebilirmisiniz?

Dijitalleşme her an daha da önemkazanıyor. İşlemgüvenliğinisağlıyor. Verimliliğiartırıyor, işlemsüresininkısalmasınasayısının da artmasınayardımcıoluyor.

Artıkmüşteriolmanınyerivezamanı yok.  Müşterilerimizeher an her yerdenişlemyapabilmeimkanısağlamayaönemveriyoruz.

2020 yılındadijitalleşmeiçinyoğunbirçalışmagerçekleştirdik. YeninesiltemelbankacılıkyazılımıolanCoreTechsSprogramınageçtik. Bu süreçtebüyükprojelere imzaattık.

Bilgiİşlemaltyapımızayaptığımızyatırımlaradevamederekfizikselsunucu, sanalsunucuvedepolamasistemleriparkımızıyeniledik. Fiber ağımızıgenişlettik, güçlendirdik, şubelerimizinekipmanlarınıyeniledik.

İnternetBankacılığıveMobil Bankacılıkalanında da yoğunvesüreklidevamedenbirçalışmaiçerisindeyiz.

Müşterilerimizingünlükbankacılıkişlemlerinikolayvehızlışekildeyapmasıiçin Mobil Bankacılığınasürekliyatırımyapıyoruz.  Her an ve her yerdekolaylıklakullanılabilecekbirmobilbankacılıkuygulamamız var.

Tümişlemleriyapabilirfinanasalsüreçlerinizianında cep telefonunuzlatakipedebiliyorsunuz.

Covid 19 sürecinde temassız ve güvenli işlem yapabilmek çok daha önem kazandı. Dünyanınherhangibiryerinden7/24 tümişlemleriniziherhangibirbulaşriskinegirmedenLimasol Mobil Bankileyapabiliyorsunuz.

Ayrıcaşubelerimizdeve an itibariyle  ada genelinde 149 adet ATM terminalimizle ada halkının hizmetinizdeyiz.

 Ek olarak, bankamız kredi kartları ve banka kartlarının “Temazsız Ödeme” özelliğinin müşterilerimiz tarafından takdir ve tercih edildiğini de belirtmek isterim.

Daha geniş ekrandan laptop veya PC üzerinden deistediğiniz zaman internetin olduğu her yerde vadeli- vadesiz hesaplarınız ve kredi kartı gibi kullandığınız ürünleri banka nezdinde bulunan bütün hizmetlerinizi İnternet Bankacılığıüzerinden kontrol edebilir ve gerekli işlemleri süratle yapabilirsiniz.

Covid 19 sürecinde sürekli olarak sosyal medyalarımızı daha aktif bir şekilde kullanmaya başladık ve hala o şekilde devam ediyoruz.  Tüm müşterilerimiz, KKTC halkı ve çocuklar için eğitici, motive edici özel videolar hazırlayıp paylaşıyoruz. 

SORU: Röportaj öncesinde sohbet ederken yeni teknolojiler, yapay zeka ve datanın gücü konularından bahsetmiştiniz. Bunu biraz daha açar mısınız?

Eskiden olduğu gibi tüm müşteriler için bir ürün tasarlama yoluna gitmiyoruz. Her müşteri özeldir ve her müşterinin ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle verilen hizmetlerde ve ürünlerde çeşitlilik ve özelleştirlebilme günümüzde çok önemli duruma gelmiştir. Bir müşteriye sunduğunuz hizmet ve çözüm diğer müşteri için uygun olmayabilir. Bu nedenle artık müşterilerin ihtiyaçlarına yine onlara uygun olan çözümler ile gidermek gerekliliğimiz vardır. Biz de müşterilerimize daha uygun hizmet sunabilmek için çalışmalarımızda artık teknolojiyi daha yoğun olarak kullanmaya başladık. Yapay zeka destekli uygulamalar ve müşteri alışkanlıklarının sağladığı verinin analiz edilmesi ile ilerliyoruz.

Günümüzün en değerli varlığı DATAdır. Bu datayı işleyebilmek için de yapay zeka destekli karışık dijital algoritmalar kullanılmaktadır. Her müşteri özel olduğu için her müşterinin analizini insan kaynağı ile yapmak artık maalesef mümkün değil. Bunu mümkün kılan ve tekrar tekrar üzerinde durduğumuz ve bizi ileriye taşıyacak olan yapay zekadır.

Yaptıklarımızdan küçük bir örnek vermem gerekirse, 7/24 müşterilerimizin veya müşteri adaylarımızın cevabını almakisteyeceği soruları tespit ettik ve sorularınıza hızlıca cevap verebilecek yapay zeka destekli uygulamalar başlattık .

SORU: Son olarak neler söylemek istersiniz?

Limasol Bankası’nın 82 yıllık köklü geçmişinden edindiği bilgi ve tecrübeler ile güvenli bir gelecek yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kıbrıs’ın yakın geçmişinin en önemli tanıklarından olan Bankamız, İngilizSömürge, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs Federe Devleti Dönemlerinde her zaman müşterilerine başarıyla hizmet vermiştir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de en köklü kooperatif bankası olmuştur.

Geçmişimizden gelen tecrübelerimizi dijital dönüşümüzle birleştirip geleceğe güvenle yürüyoruz. Müşterilerimizidaha memnun etmeyi  ve genç nesillerin bankamıza olan bağlığını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz, 100. yılımızda uluslararası bir Banka olarak yurt dışında bankacılık faaliyetinde bulunan bir Dünya Markası olmaktır.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER