banner5

İngiliz milletvekili, tecavüze uğradığını ve trans olduğunu açıklandı

İngiliz milletvekili, tecavüze uğradığını ve trans olduğunu açıklandı

MUHAFAZAKÂR milletvekili, tecavüz ve şantaj deneyimlerini ortaya koyan son derece kişisel bir Twitter gönderisinde trans olduğunu duyurdu. Bridgend Milletvekili Jamie Wallis, kendisine cinsiyet disforisi teşhisi konduğunu belirterek, “Çok küçük bir çocuk olduğumdan beri böyle hissediyorum” dedi. Wallis ayrıca 2020’de bir şantaj girişimi, geçen Eylül’de internette tanıştığı bir adam tarafından tecavüze uğradığı bir olay ve Kasım ayında olay yerinden kaçtığı bir araba kazası da dâhil olmak üzere travmatik olayların bir kataloğunu detaylandırdı.

Siyasi yelpazenin dört bir yanından milletvekilleri, Twitter açıklamasının ardından destek mesajları gönderdi.  Başbakan Boris Johnson paylaşım hakkında “çok büyük bir cesaret gerektireceğini” dedi ve  destekleyici bir tweet yayınladı: “Cesaretiniz için teşekkür ederim Jamie Wallis, şüphesiz başkalarını da destekleyecektir.”

Wallis, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ben transım. Daha doğrusu olmak istiyorum. Cinsiyet disforisi teşhisi kondu ve çok küçük bir çocukken bu şekilde hissettim. Bunu seninle paylaşmaya hiç niyetim yoktu. Her zaman bunu yüksek sesle söylemeden önce siyaseti bırakacağımı hayal etmiştim.”

Wallis yaptığı açıklamada, Nisan 2020’de “biri bana şantaj yaptı, beni babama ifşa etti ve diğer aile üyelerine fotoğraf gönderdi” diyerek “sessiz kalmaları için 50.000 sterlin” talep etti. Wallis, adamın suçunu kabul ettiğini ve iki yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldığını söyledi.

Ekledi: “Bir süre, bir şeylere devam edip devam edebilecekmişim gibi görünüyordu. Milletvekili olmak ve böyle bir şeyi saklamak her zaman zor olacaktı ama kibirli bir şekilde buna hazır olduğumu varsaydım. Ben değilim. Birkaç ay önce, Eylül’de internette tanıştığım biriyle ‘oldum’ ve prezervatif takmayacağı için ‘hayır’ dediğimde bana tecavüz etmeyi seçti. Bu olaydan beri kendimde değilim ve asla iyileşeceğimi sanmıyorum. Bu asla unutacağınız bir şey değildir ve asla devam edeceğiniz bir şey değildir. O zamandan beri işler gerçekten sarpa sardı. İyi değilim. 28 Kasım’da arabama çarptığımda olay yerinden kaçtım. Bunu çok korktuğum için yaptım. TSSB’m var ve açıkçası ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok, ancak ezici bir korku hissine kapıldım. Kaçmış gibi göründüğüm için üzgünüm.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18