Mehmet Çakıcı: TDP ile ittifaklaşma hususunda oy birliğiyle karar alındı

Mehmet Çakıcı: TDP ile ittifaklaşma hususunda oy birliğiyle karar alındı
banner35
banner66

TKP-YG Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısına işaret ederek, genelde solda birlik özel de ise TDP ile ittifaklaşma hususunda oy birliği ile karar alındığını duyurdu.

Toplumcu Kurtuluş Partisi- Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, yazılı bir açıklama yaparak, dün gerçekleşen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına işaret etti.

"SOLDA BİRLİK KONUSU PARTİMİZ TARAFINDAN OLUMLU KARŞILANDI"

Çakıcı, “Erken genel seçimlerin gündeme gelmesinden bu yana, toplumun önemli bir kesiminin ortak talebi olarak ortaya çıkan solda birlik konusu en baştan partimiz tarafından olumlu karşılanmıştır” dedi.

“Siyasal yelpazenin solunda örgütlü bulunan çok sayıda grup ve sivil toplum örgütü partimize yaptığı resmi ziyaretlerle solda ittifaklaşma taleplerini iletmiş ve bu anlamda yapıcı olmamızı talep etmişti” diyen Çakıcı, “Partimizin bu konuda olumlu olduğu ve üzerini düşen fedakarlık varsa bunları göğüslemeye hazır olduğu en yetkili ağızlardan bir çok kez kamuoyuna duyurulmuştu” ifadelerini kullandı.

"TDP İLE İTTİFAKLAŞMA HUSUSUNDA OY BİRLİĞİYLE KARAR ALINDI"

Çakıcı, dün akşam toplanan MYK’da konunun gündeme getirilerek, görüşüldüğünü ve genelde solda birlik özel de ise Toplumcu Dekomrasi Partisi (TDP) ile ittifaklaşma hususunda oy birliği ile karar alındığını duyurdu.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116