banner5

Mehmet Manavoğlu, HP’den istifa etti

Mehmet Manavoğlu, HP’den istifa etti

Halkın Partisi’nden istifa ettiğini duyuran Mehmet Manavoğlu, konuyla ilgili yazılı açıklamasında 23 Ocak Genel Seçimlerinin ardından HP’nin ciddi oy kaybettiğini ve o nedenle Başkan ve yöneticilerin de istifa etmesi gibi beklentilerinin olduğunu lakin kimsenin bu konuda adım atmadığını görünce istifa kararı aldığını aktardı.

Halkın Partisi(HP) Lefkoşa İlçe Başkanlığı görevinde de bulunan Mehmet Manavoğlu, HP’den istifa ettiğini duyurdu.

“SEÇİM SONRASI BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUNUN İSTİFA ETMESİ GEREKİYORDU”

İstifasını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla da detaylandıran Manavoğlu, 23 Ocak Genel Seçimlerinde HP’nin ciddi oy kaybetmesinin ardından yaşanan süreçlere işaret ederek, Başkan Kudret Özersay’ın ve yönetim kadrosunun ‘yenilenme’ amaçlı istifasını sunması gerektiğini söyledi.

Söz konusu beklentisinin gerçekleşmediğine ve ‘hiçbir şey olmamış gibi’ devam edildiğine vurgu yapan Mehmet Manavoğlu, artık daha fazla HP’de olmak istemediğini ve bu nedenle istifa ettiğini aktardı.

“BELEDİYE MECLİSİNDEKİ GÖREVİMİ ‘BAĞIMSIZ’ OLARAK SÜRDÜRECEĞİM”

Belediye seçimlerinin yaklaşması nedeniyle Lefkoşa Belediye Meclisindeki görevini sürdürmeye devam edeceğini belirten Manavoğlu, buradaki görevini de bağımsız olarak yürüteceğini ifade etti.

Manavoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Kudret ÖzersayBaşkanlığı’nda Toparlanıyoruz Hareketi ile başlayıp Halkın Partisi  ismiyle siyasallaşan harekete daha ilk günlerde heyecan duydum. Parti lideri Kudret Özersay’ın dürüstlük ilkesi, hesap verilebilirlik, hukuksuzlukla mücadele gibi konularda ortaya koyduğu duruşu takdir ettim.

2016 yılında kurulan ve kaliteli bir ekip ile yola çıkan Halkın Partisi’ne 2018 yılında katıldım. İlk olarak Lefkoşa İlçesi yönetiminde partime hizmet vermeye başladım. Daha sonra Parti Meclisi’nde yer aldım. Akabine 2018 yılında yapılan yerel seçimde Lefkoşa Belediye Meclis üyeliğini kazandım.

Özellikle Parti Meclisi’nde görev aldığım süreçte birçok kritik kararlara imza attım.

Halkın Partisi'nin hükümetlerde olduğu süreler içerisinde alınan kararlara parti disiplini içerisinde uyup, partimin büyüyüp gelişmesi ve ülke insanımın daha iyi bir hayat yaşayabilmesi için var gücümler çalıştım.

9 Milletvekili ile Meclis’te temsil edilen Halkın Partisi3 vekilin istifası sonrasında 6 vekil ile yoluna devam ederken, 2022 seçimleri gelip çattı.

Seçimlerde ortaya çıkan sonuç 9 vekilden 3’e düşüştü. Bu da yaklaşık yüzde 67’lik bir oy kaybı demektir.

Başta Parti Başkanı Kudret Özersay  olmak üzere tüm yetkili kurulların şapkayı önüne koyması ve partide bir yenilenme süreci yaşanması gerektiğini düşündüğümden, seçimlerin hemen sonrasında Lefkoşa İlçe Başkanlığı görevimden istifa ettim.

Ancak bunu kamuoyu ile paylaşmadım. Beklentim bu başarısız sonuçlar sonrasında her zaman örnek aldığımız batılı devletlerdeki siyasi mekanizmalarda olduğu gibi Başkan ve yöneticilerin de istifası ve yeniden bir organizasyonun sağlanmasıydı. Ancak bugüne kadar böyle bir girişimin olmadığını üzülerek görmüş bulunuyorum.

Bu başarısızlık sanki hiç yaşanmamış gibi bir havanın estirilmesi üzerine artık daha fazla bu yapı içerisinde olamayacağımı düşündüm ve bugün itibarı ile Halkın Partisi’ndeki tüm görevlerimden ve üyeliğinden de istifa ettim.

2018’den bugüne kadar beraber yol yürüdüğümüz tüm parti üyeleri, sempatizanları ve parti profesyonellerine teşekkürü bir borç bilirim.

Bu arada Halkın Partisi oylarıyla seçilmiş olduğum Lefkoşa Belediye Meclis üyesi görevime seçimlere çok kısa bir süre kaldığı için bağımsız olarak devam etme kararı aldım.

Bugüne kadar olduğu gibi seçime kadar da Lefkoşa halkına hizmet etmeye devam edeceğim.

Kamuoyuna saygı ile duyururum.

Mehmet Manavoğlu”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18