banner5

Okul otobüslerinde öğrencileri taciz eden Ahmet Bilgili mahkeme huzurunda

Okul otobüslerinde öğrencileri taciz eden Ahmet Bilgili mahkeme huzurunda

Lefkoşa'da, okul servislerinde kadın öğrencileri taciz eden zanlı Ahmet Bilgili, mahkemeye çıkarıldı. 'Tacizci' soruşturma kapsamında 1 gün tutuklu kalacak.

Lefkoşa’da meydana gelen taciz meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ahmet Bilgili mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, olguları aktardı. Polis, zanlı Ahmet Bilgili’nin “Cinsel Saldırı” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Gencer, 2022 Mart ayı içerisinde Lefkoşa'da sakin 27 yaşındaki Ahmet Bilgili’nin Yakın Doğu Üniversitesine ait otobüs içerisinde seyahat etmekte olan Lefkoşa'da sakin L.T. isimli öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Polis, olayın polisin bilgisine 13 Nisan 2022 tarihinde gelmiş olup adı edilenin tutuklandığını belirtti.

Mesele ile ilgili başlatılan soruşturmada şikâyetçinin zanlıyı internet haberlerinde çıkan eski bir haberden görüp tanıdığı ve polise geldiğinin tespit edildiğini aktaran Gencer, meselenin yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve tespit edilmesi gereken tanıklar olduğunu kaydetti.

Ayrıca konu haberde yapılan incelemede zanlı tarafından tacize uğradığını beyan eden şahısların da tespiti için girişim başlatıldığını aktaran Gencer, meselenin yeni başlamış olup geniş çaplı tahkikat gerektiren bir mesele olduğundan zanlının 1 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Öte yandan zanlı 2018 yılında da aynı suçtan tutuklanmış ve para cezası almıştı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18