banner5

Piyasayı Ucuzlatmak İçin Komite Kuruldu

Piyasayı Ucuzlatmak İçin Komite Kuruldu
banner35
banner66

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Başman, “Türk parasının stabil olmayışından dolayı skıntı var, bu da işimizi zorlaştırıyor. İnsanlar kredili sattıkları için ürün üzerinde bir de köpük fiyat oluşuyor.” dedi.
Kanal T ekranlarına çıkan ve Mahmut Doğan’ın sorularını yanıtlayan iş insanı Ali Başman ekonomi ve siyasete dair önemli açıklamalarda bulundu.
Piyasayı ucuzlatmak ve temel gıda ürünleri üzerindeki baskıyı azaltmak için hükümet tarafından bir komite kurulduğunu belirten Başman, bu oluşumun başkanlığına da kendisinin getirildiğini söyledi.
"Olmaz olmaz ürünlerin ucuzlatılması" için çalışmaların başladığını kaydeden Başman, "Maliye'nin ana tüketim guruplarında yapacağı indirimden dolayı belli bir kayba uğrayacağını ancak gelirlerin de lüks tüketim ürünlerinden alınacak ek vergilerle dengelenebileceğini” ifade etti.
"PARTİ İÇERİSİNDE BİRÇOK ETKİN ARKADAŞIMIZ ÇALIŞMADI"
Siyasete yönelik de mesajlar veren Ali Başman, “Kırgınlıktan öte hayal kırıklığım oldu. Parti içerisinde birçok etkin arkadaşımız çalışmadı. Daha doğru çalışılsaydı elimizi kolumuzu sallayarak çok rahat seçimi kazanabilirdik.” dedi.
Bundan sonra için de siyasete açık kapı bırakan Ali Başman, "Konjonktür ne getirir ne getirmez bilinmez. Bana sorarsanız kendi işinde uzman isimlerin orada olması gerekir. Kopmadım, üzgün de değilim, bekleyip göreceğiz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2023, 08:50
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116