banner5

Sendika temsilcileri Başbakanlık'ta toplantıya davet edildi

Sendika temsilcileri Başbakanlık'ta toplantıya davet edildi

Sendika temsilcilerinin Başbakan Faiz Sucuoğlu ile yapacakları toplantı başladı.

09:15 - Sendika temsilcileri Başbakan Faiz Sucuoğlu ile bir toplantı gerçekleştiriyor... 

08.50 - YALINKAYA: "SÜREÇ TIKANIRSA EYLEMLER VE GREVLER YENİDEN BAŞLAYACAK"

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Canan Onurer’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabahın Haberleri’ adlı programa telefon bağlantısı ile katıldı.

Yalınkaya, Cumhuriyet Meclisi İdari İdari Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Özdemir Berova’nın Belediyelerin Birleştirilmesi Yasa Tasarısı’nın madde madde görüşüleceğini söyleyip, oylanacağını aktarmasının ardından toplantıyı terk ettiklerini anımsattı.

Süresiz grev kararı almalarına da işaret eden Yalınkaya, “İlerleyen saatlerde konsensüs sağlandı. Bizim önerimizle 5 siyasi parti bir araya gelerek, 12 Nisan Salı günü tasarıyı ele alacaklar” ifadelerini kullandı.

“Süresiz grev kararı etkili oldu ancak biz bu noktada değiliz. Biz hep konsensüs istedik” diyen Yalınkaya, şöyle devam etti:

“Belediyelerin sürdürülebilir olması gerekiyor... Biz hep uzlaşma istedik. Bekleyip göreceğiz. Sürecin çok yakından takipçisi olacağız. Sayılar üzerinden değil sürdürülebilirliği tartışarak bir tasarı ortaya çıkmasını istiyoruz. Süreç tıkanırsa eylemler ve grevler yeniden başlayacak.”

BES Başkanı Yalınkaya, Başbakan Faiz Sucuoğlu tarafından saat 09.00’da Başbakanlık’ta sendika temsilcilerinin bir toplantıya davet edildiğini aktardı.

Yalınkaya, toplantının içeriğini bilmediklerini söyledi.

KIBRIS POSTASI

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18