banner57

Umut Derneği Başkanı Özlem Dinçoğlu: "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulmalı"

banner25

Umut Derneği Başkanı Özlem Dinçoğlu: "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulmalı"
banner35
banner66

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü… Umut Derneği Başkanı, DP Kadın Örgütü Genel Başkan Yardımcısı Özlem Dinçoğlu, ülkemizde artık acilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulmasının şart olduğunu söyledi, “Gerçek bir koordinasyon gerekiyor” dedi.  

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü…

Umut Derneği Başkanı, Demokrat Parti (DP) Kadın Örgütü Genel Başkan Yardımcısı Özlem Dinçoğlu, dernekte giderek büyüyen güzel bir aileleri olduğunu, işlerini severek yaptıklarını, topluma faydalı olmak kadar güzel bir şey olmadığını, çocukların gözlerindeki mutluluğa şahit olmanın “bambaşka” olduğunu anlattı.

Umut Derneği Başkanı, Demokrat Parti (DP) Kadın Örgütü Genel Başkan Yardımcısı Özlem Dinçoğlu, ülkemizde artık acilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulmasının şart olduğunu söyledi, “Gerçek bir koordinasyon gerekiyor” dedi.  

Dinçoğlu, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine zararlı ve psikolojilerini olumsuz yönde etkileyen oyunlar, aile içi şiddet, öfke kontrol sorunu vb. olumsuzluklardan koruyarak daha yaşanır bir toplum oluşturmak başta ailelerin, sonrasında da devletin politikaları olarak gündeme gelmesi gereklidir” dedi.

“HER HALÜKARDA ÇOCUĞA ŞİDDET…”

Partide tüm ilçelerde eşzamanlı farkındalık konusunda çeşitli broşür dağıtım ve ziyaret faaliyetlerinin de sürdüğünü kaydeden Özlem Dinçoğlu, “kadına şiddetin siyasallaştırması” iddiaları konusunda ise şöyle dedi;

“Bu kadar yıldır gözlemlediğim kadarıyla kadına şiddet ön plana çıktığı ve ona özel bir gün addedildiği için bu konuşulabiliyor. Bunun yanında elbette erkeklerin de şiddete uğradığı bir durum var. Özellikle de psikolojik şiddet… Bilhassa boşanma aşamasındaki çiftlerde görünüyor bu... Ve bunun çocuğa yansıması… Kadına şiddet aynı zamanda çocuğa şiddet demek oluyor. Erkeğe şiddet de çocuğa şiddet oluyor... Her halükarda çocuğa şiddet uygulanmış oluyor. Ülkemizde artık Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanlığı'nın kurulması gerekiyor. Tüm bu konularda gerçek bir koordinasyon gerekiyor… Bunu ısrarala söylüyoruz. Aksi halde sorunları çözemeyeceğiz”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19