banner11

Elon Musk gizli planını ağzından kaçırdı. Kıyamet öncesi dünyadan oraya kaçacaklar

Elon Musk gizli planını ağzından kaçırdı. Kıyamet öncesi dünyadan oraya kaçacaklar
banner35
banner66

Elon Musk gizli planını ağzından kaçırdı. Kıyamet öncesi dünyadan oraya kaçacaklar

Mars ile ilgili gerçekleştirdiği çalışmalarla adından söz ettirmeye devam eden Elon Musk'tan çok konuşulacak bir itiraf geldi. Musk, kıyamet öncesi yaşanması beklenen nükleer savaşa yönelik tehdidin devam ettiğini belirterek Mars'a gitmek zorunda olduklarını açıkladı.

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk'ın Mars'ta gerçekleştirdiği çalışmalar, tüm dünya tarafından merakla takip ediliyor. Musk'ın Mars'ta yaşam için neden bu kadar ısrar ettiğine dair en net açıklama yine kendisinden geldi.

"NÜKLEER TEHDİT DEVAM EDİYOR"

Musk, Mars'a gitmek zorunda olduklarını çünkü kıyamet öncesi yaşanması beklenen nükleer savaşa yönelik tehdidin devam ettiğini dile getirdi. Nükleer Armageddon olarak adlandırılan bu olay, kıyametten önce nükleer savaş anlamına geliyor.

KIYAMET ÖNCESİ MARS'A YERLEŞECEK

Musk, kıyamet öncesi yaşanması beklenen nükleer savaş nedeniyle Mars'ta yaşam koşullarının sağlanması gerektiğini belirtti. Eğer yaşam koşulları sağlanırsa, bu çalışmaların öncüleri kıyamet öncesinde Mars'a yerleşecek ve yaşamlarına orada devam edecek.

İklim krizi, pandemiler ve insan medeniyetini tehdit eden diğer olgulardan söz eden Musk, bu risklerin azaltılması ihtiyacını vurguladı. Teknoloji milyarderine göre bu riskleri azaltmanın en önemli yolu, insanlığı çok gezegenli hale getirmek.

"HALA GEÇERLİ BİR RİSK"

Tesla'nın sürdürülebilir enerji hamlelerinde yol aldığını vurgulayan Musk, "Ne kadar hızlı o kadar iyi" dedi ve "Çünkü Dünya'da riskler her zaman var. O eski, tanıdık nükleer Armageddon hâlâ geçerli risklerden biri." diye ekledi.

1998 yapımı bilimkurgu filmi Armageddon, insanlığı yok edebilecek güçte bir göktaşı felaketini konu ediyor. Bu nedenle filmin adı, genellikle yok oluş ihtimalini anmak için kullanılıyor.

NÜKLEER ARMAGEDDON NE DEMEK?

Armageddon; sözcük olarak İbranice de "Megiddo Dağı" anlamına gelmektedir. Dini kaynaklara göre Dünya'nın sonuna doğru olacak olan son savaştır. Kimilerine göreyse büyük bir nükleer savaştır. Kıyamet öncesi yaşanacak olan bu büyük savaş, Mesih ile Deccal arasında olacaktır.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116