banner5
banner57

Rum lider Nikos Anastasiadis: “AB, Cenevre’deki toplantıya katkı koymalı”

Rum lider Nikos Anastasiadis: “AB, Cenevre’deki toplantıya katkı koymalı”

Rum lider Nikos Anastasiadis: “AB, Cenevre’deki toplantıya katkı koymalı”

Rum lider Nikos Anastasiadis bazı AB ülke liderleriyle telekonferansa katıldı. Burada gerçekleştirdiği konuşmada Anastasiadis, Cenevre’de düzenlenecek olan 5+BM toplantısında AB’nin de etkin rol oynaması gerektiğini vurguladı.

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, dün akşam Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve bazı AB üyesi ülkelerin liderlerinin yer aldığı telekonferansa katıldı.

Haravgi gazetesine göre Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, dün katıldığı telekonferansta, AB’nin, Cenevre’deki konferansta yer alması ve üzerinde anlaşmaya varılan çerçevedeki müzakere sürecinin yeniden başlamasına katkı koyması gerektiğini ifade etti.

Anastasiadis, AB’nin katılımının, yeniden birleşmiş bir Kıbrıs’ın AB’nin üyesi olmaya devam edeceği olgusundan dolayı da gerekli olduğunu belirtti.

Anastasiadis telekonferans sırasında 5’li konferansa samimi bir siyasi iradeyle katılmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Anastasiadis, AB-Türkiye ilişkilerinin de normalleşebilmesi için, Türkiye’nin bu konudaki iradesini ortaya koyması, -Doğu Akdeniz’deki ve Maraş’taki - provokatif faaliyetlerden uzak durması gerektiğini ileri sürdü.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18