banner37
banner57

Akar: “Doğu Akdeniz’de Kıbrıslı kardeşlerimiz ve kendi haklarımız için çalışıyoruz, her şey şeffaf”

banner25

Akar: “Doğu Akdeniz’de Kıbrıslı kardeşlerimiz ve kendi haklarımız için çalışıyoruz, her şey şeffaf”
banner35
banner66
banner67

TC Savunma Bakanı Akar, “Doğu Akdeniz’de hem kendi hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin menfaatlerini kollamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız son derece şeffaf” dedi.

Libya ziyareti sırasında Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendiren Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Biz burada Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınmış olan Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin daveti üzerine buradayız. Onlarla beraberiz. Onları destekliyoruz. Hepinizin bildiği gibi bizim 500 yıllık bir tarihi geçmişimiz var. Dolayısıyla biz burada, Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Libya’nın güvenliği için, Libya halkının refahı için elimizden gelen gayreti sürdüreceğiz” dedi.

banner69
“DOĞU AKDENİZ’DE KIBRISLI KARDEŞLERİMİZ VE KENDİ HAKLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ, HER ŞEY ŞEFFAF”

Akar, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Doğu Akdeniz’de de uluslararası hukuka uygun şekilde hem kendi hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin hak, hukuk ve menfaatlerini kollamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oradaki yaptığımız çalışmalar son derece açık son derece şeffaf. Dolayısıyla biz komşularımızın hakkına hukukuna saygı gösteriyoruz. İyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğumuzu her seferinde ifade ediyoruz. Bu şekilde yaptığımız çalışmaların önümüzdeki dönemde sonuçlanması için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bu Mısır ile Yunanistan arasındaki yapılan anlaşmanın hiçbir hükmü yok. Bu sadece hükümsüz olmakla kalmıyor. Aynı zamanda hem Mısır halkının hem de bizzat Yunanlı politikacıların bazılarının farkına vardığı gibi Yunan halkının aleyhine olan bir çalışma. Biz herkesi aklıselime davet ediyoruz. herhangi bir oldu bittiyle, herhangi bir şekilde bir takım olayları çarpıtarak bir yerlere varılamayacağını da herkesin görmesini bekliyoruz. Bizim oradaki çalışmalarımız da istikrarlı bir şekilde devam ediyor.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18