banner37
banner22

"Akdeniz'de Dibimizde 200 Savaş Gemisi Var"

banner25

"Akdeniz'de Dibimizde 200 Savaş Gemisi Var"
banner35

 Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurları ile buluşan güvenlik uzmanı Mete Yarar, “Akdeniz’de dibimizde 200 savaş gemisi konuşlandırıldı. Bizim bu rezervlere ulaşmamız istenmiyor ve bu savaş gemileri de bunun için yakınımıza konuşlandırıldı” dedi. 
11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda güvenlik uzmanı ve yazar Mete Yarar, okuyucularıyla buluştu. “Yeni Dünya Düzeni” konulu söyleşini gerçekleştiren Yarar’ı Yahya Kaptan Konferans Salonu’nda çok sayıda vatandaş dinledi. Konuşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek başlayan Yarar, Türkiye’nin yabancı ülkeler ile olan ilişkilerini değerlendirdi. Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz araması konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yarar, bazı ülkelerin Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz bulmasını istemediklerini ifade etti.

“Dibimizde 200 savaş gemisi konuşlandırıldı”
“Her ülkeyi ortadan parçalayabiliyorlar ve bir açıklama yapmıyorlar sebep bile öne sürmüyorlar” diyerek konuşmasına devam eden Mete Yarar, “Ben uzun zamanlardır bu konuları araştıran biri olarak hiç bu kadar fütursuzca davranışların olduğu bir zaman görmemiştim. Yakın zamanda Doğu Akdeniz’de dünyanın doğalgaz ve petrol rezervleri bulundu. Türkiye’nin kaderini değiştirecek rezervin bize ne kadar yakınında olduğunu biliyoruz. Akdeniz’de dibimizde 200 savaş gemisi konuşlandırıldı. Bizim bu rezervlere ulaşmamız istenmiyor ve bu savaş gemileri de bunun için yakınımıza konuşlandırıldı. Şunu da belirtmeliyim ki 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en fazla açık denize konuşlanan gemi sayısıdır. İşte biz bunları gördüğümüz için çocuklarımızın geleceği için bir ve beraberlik çalışmaları yapıp hep beraber hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15