banner2
banner11

Albayrak: “Merdivenlerdekilerden biri, bize ‘Doğu Akdeniz’de ne işimiz var’ demişti”

Albayrak: “Merdivenlerdekilerden biri, bize ‘Doğu Akdeniz’de ne işimiz var’ demişti”

TC Hazine Bakanı Albayrak, Güney Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’deki sahaları özel şirketlere ihale etmeye başladığında Bakanlar Kurulu’nda konuyu gündeme getirdiklerini söyleyerek, “Toplantıda bize ‘Akdeniz’de ne işimiz var’ diyenlerden birisi 15 Temmuz’da merdivenlere dizildikleri fotoğrafta” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Güney Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’deki sahaları parsel parsel özel şirketlere ihale etmeye başladığında Bakanlar Kurulu’nda yüksek sesle konuyu gündeme getirdiklerini dile getirdi.

“Böyle bir şey olamaz. Bizim egemenlik haklarımızın olduğu yerlerde, karasularımızda ihaleye çıkıyorlar” dediklerinin altını çizen Albayrak, etkin bir rol oynanması gerektiğini söylediklerini işaret ederek, cümlelerini şu şekilde sürdürdü:

“Bunun üzerine Dışişleri, Genelkurmay ve Enerji Bakanlığı’ndan oluşan üçlü bir kurul oluşturuldu.

Toplantıda bize ‘Akdeniz’de ne işimiz var. Avrupa ne der, Amerika ne der? Gemimiz yok, kiralasak pahalı’ diye devamlı itirazda bulunan bir yapı. Biz gereken cevabı orada verdik. 15 Temmuz’da merdivenlere dizildikleri bir fotoğraf var ya, birisi orada.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner9