banner5
banner57

Ali Kişmir: Nur Nadir'e ve Asil Nadir'e Son Kez Uyarıda Bulunuyoruz

Ali Kişmir: Nur Nadir'e ve Asil Nadir'e Son Kez Uyarıda Bulunuyoruz

Kişmir: Bu kişilere ahlaklı olmayı öğretmek, sorumluluğumuzdur

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Kişmir, Kıbrıs Gazetesi’nin sahibi Nur Nadir’e dava açacağını duyurdu.

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir, Nur Nadir’i sert sözlerle eleştirdi.  Ali Kişmir, Kıbrıs Gazetesi sahibi Nur Nadir'in Sağlık Bakanlığı’nda Basın Danışmanı olarak görev yapan Gizem Özgeç’e ağza alınmayacak hakaretler yağdırdığını belirterek Nadir’in hakaretlerine karşı suskun kalmayacaklarını söyledi. Ali Kişmir, Kıbrıs Gazetesi sahibi Nur Nadir ve Asil Nadir’i  son kez uyarıda bulunduklarını ifade etti.

Kişmir'in açıklamasının tamamı şöyle:

Sahibi olduğu gazeteyi ve televizyonu kişisel hırsları ile egosunu tatmin etmek için kullanan Nur Nadir hadsizliklerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığı’nda Basın Danışmanı olarak görev yapan Gizem Özgeç’e ağza alınmayacak hakaretler yağdıran malum zat, yalana başvurmaktan da geri kalmadı. Kendini dünyanın merkezi olarak görecek kadar ileri giden Nadir, esasen kendisinin alay konusu haline dönüştüğünü fark edememesi, yönettiği medya kuruluşu için hem üzücü hem de utanç vericidir.

Onlarca emekçinin hakkını gasp eden, tehdit ve şantajla emekçilere baskı uygulayan, devletten katkı payı alabilmek için sarı sendika kurdurtan ve mevcut hükümetten yana tavır belirleyerek, düzenden nemalanmaya çalışan Nadir’in hakaretlerine katlanacak ve suskun kalacak değiliz. Tıpkı daha önce defalarca olduğu gibi, son yaptığı hakaretlerine yönelik gerekli yasal işlemi başlatmış bulunmaktayız. Birçok kez açtığımız davaları kaybetmesine rağmen, doğruyu bulacak yetiyi gösteremeyen bu zatın, yine kaybedeceği bu davadan sonra, ahlaklı ve etik yorumlarda bulunacağını beklememekteyiz. Ancak bizlerin, bu kişilere ahlaklı olmayı öğretmek, sorumluluğumuzdur.

O nedenle kontrolünü kaybetmiş olan Nur Nadir’e ve Asil Nadir’e son kez uyarıda bulunuyoruz. Eğer bu şekilde ahlaki değerlerden yoksun tavırlarınız devam ederse, sizleri ahlaki çizgiye getirmekten çekinmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Yönettiğiniz basın kuruluşu babanızın çiftliği olabilir ancak basın camiasının tamamı babanızın çiftliği değildir. İstediğiniz gibi konuşup istediğiniz gibi yazmak haddinize değildir. Şımarık çocuklar gibi sürekli insanları aşağılamanıza izin vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 13:16
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18