banner37
banner57

Arıklı: “Akıncı ve kalemşörleri Türkiye’yi sahaya çekmeye çalışıyor”

banner25

Arıklı: “Akıncı ve kalemşörleri Türkiye’yi sahaya çekmeye çalışıyor”
banner29
banner66
banner67

YDP Genel Başkanı Arıklı, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Türkiye’yi sahaya çekmeye çalıştığını savundu.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Gazimağusa Seçim Komitesini güncelleyerek ilçedeki seçim kampanyasını başlattı.

Genel Seçim Komitesi Başkanı Turan Büyükyılmaz, Mağusa İlçesini 3 ayrı bölgeye ayırdıklarını, her bölgede ve köyde alt seçim komiteleri oluşturulduğunu söyleyerek görev verilen isimleri okudu.

Buna göre Mağusa, Merkez, Kuzey Meserya ve Güney Meserya bölgeleri olarak 3 e ayrıldı ve her bölgeden ve köylerden sorumlu kişiler belirlendi.

ARIKLI: "19 EKİM'DEN SONRA ERKEN GENEL SEÇİMLER İÇİN SAHADAYIZ"

Toplantıda konuşan YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, 19 Ekim 2020 tarihine kadar sürecek uzun ve zor bir yarışa çıktıklarını belirterek; “Bizim nefesimiz maratona göre ayarlandı. 19 Ekim'den sonra Erken Genel Seçimler için sahada kalmaya devam edeceğiz. Aylar sürecek bir maratondur bu. Herkes nefesini ona göre ayarlasın” dedi.

banner69
"AKINCI YANDAŞLARI HAKARETLERİYLE TÜRKİYE'Yİ SAHAYA ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR, TÜRKİYE'NİN SEÇİMLERE MÜDAHİL OLMASINI İSTEMİYORUZ"

Arıklı, Cumhurbaşkanı Akıncı ve yandaşlarını da eleştirerek; “Türkiye’nin seçimlere müdahil olmasını istemiyoruz. Türkiye’nin de böyle bir niyeti yok. Ama Akıncı’nın yandaşları küfür ve hakaretler yağdırarak Türkiye’yi ısrarla bir şekilde sahaya çekmek istiyorlar. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Türkiye’nin de bu tuzağa düşmediğini görüyor ve bundan memnunluk duyuyoruz” dedi.

ZAROĞLU: "KİM YDP'YE ZARAR VERMEK İSTERSE KAPININ ÖNÜNE KOYACAĞIZ"

Genel Sekreter Bertan Zaroğlu ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Bir olursak, diri oluruz, iri oluruz. Kimse önümüzde duramaz. Ama ayrılık ve nifak bizi zayıflatır, parçalar. Kim YDP’ye zarar verecek davranış içinde olursa gözünün yaşına bakmayacak, kapının önüne koyacağız” dedi.

Zaroğlu;” Şu anda önümüzde tek hedef var. Genel Başkanımızı ikinci tura taşımak. Bu hedefe ulaşmak için gece gündüz demeden sahada olacağız” dedi.

Seçim Komite Başkanı Turan Büyükyılmaz ise yaptığı konuşmada Gazimağusa İlçesinin YDP’ nin omurgası olduğunu belirterek, burada birinci parti olmazsak hedefimizin gerisinde kalırız” dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18