banner37
banner57

Arıklı: Seçime gidilip, gidilmeyeceğine UBP karar verecek

banner25

Arıklı: Seçime gidilip, gidilmeyeceğine UBP karar verecek
banner35
banner66

 Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı, Yenidern Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, BRT’de katıldığı “Manşet +” programında Başbakan Ersan Saner’in erken seçim çağrısını değerlendirdi.  

Arıklı, “Başbakan spontane karar verdi. Onun yerinde kim olsa aynı tepkiyi verirdi. Kendi vekillerine söz geçiremeyen durumuna düşmek doğru olmazdı, o da gereken tepkiyi verdi.UBP Meclis Grubu’nda 26 ile karşılaşırsa erken seçim önerisinde bulunacağını vekillere önceden söyledi.

banner69
Empati kurabiliyorum. İkinci kez, 26-27 ile UBP adayının reddedilmesi halinde, herhangi bir onurlu başkan aynı tavrı gösterirdi. Başbakan, gereğini yaptı” dedi.  

Seçime gidilip, gidilmeyeceğine UBP’nin karar vereceğini belirten Arıklı, “UBP Grubu, ortak karar alırsa, bize de birlikte yürüyelim derlerse sıkıntı olmaz. Buna öncelikle UBP karar vermeli” dedi.  

Arıklı, “Bu kırılgan yapıyla, her Meclis oturumunu birkaç saat gecikerek, bu şekilde nisap sağlayarak, yola devam etmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.  

Makul ve uygun zamanda seçime gidilmesi gerektiğini belirten Erhan Arıklı, erken seçimin Nisan’da olması halinde YDP kurultayının erteleneceğini de kaydetti. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER