banner37
banner57

Bakanlar Kurulu kararları açıklandı

banner25

Bakanlar Kurulu kararları açıklandı
banner29
banner66
banner67

Başbakan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı.

İşte 22-29 Mart’ı kapsayan kararlar:

Sokağa çıkma yasağı 29 Mart’a kadar aynı şekilde devam edecek.

Pazar günleri eczane fırın tarım ve hayvancılık sektörlerine bağlı işletmeler ve benzin istasyonları hariç tam sokağa çıkma yasağı var.

29 Mart Pazartesi okullar sadece 12. sınıflar için açılıyor. Eğitim 12. sınıflarda seyreltilmiş olarak başlayacak. Diğer sınıflar online devam ediyor.

banner69
Restoranlar, pastaneler, kafeler ve meyhaneler paket servislerine ek olarak dış mekanlarında faaliyetlerine devam edecek.

Kahve ve lokaller dış mekanlarında faaliyetlerine devam edecek ancak kağıt tavla vs oynamak yasak.

Bet ofislerinde görevler yapanlar 24 Mart’a kadar PCR testlerini tamamlamaları halinde 24 Mart tarihinde açılmalarına karar verildi. Mekan içerisinde 1/3 oranında oturum yapılabilecek.

Kapalı spor salonları 24 Mart’a kadar PCR testlerini yaptırmaları durumunda üst kurulun aksi bir karar almaması durumunda açılıyor.

Yüzme havuzlarında performans yüzücüler veya lisanlıları antrenman yapabilecek. Hafuzlara kurs faaliyetleri yapılmayacak.

Ev karantinasına geçilebilmesi için Maliye Bakanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde kriterler belirlenmesi ve başlaması yönünde karar üretildi. Bu çerçevede bileklik uygulaması başladığı günden itibaren bu uygulamaya geçilecek.

12 Nisan tarihinden itibaren 3 günlük kapalı otel turizmine başlamasına imkan yaratmak adına bileklik uygulamasının hayata geçmesi beklenecek. Bunun yanında turizm çeşitlilerinin takvimlendirilmesi açılmaması yönünde üst kurulun kararları doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Profesyonel Tiyatro ve konser sanatçıları çalışma ve provalarını bireysel olarak yapabilecek.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18