banner37
banner57

Başbakan Ersan Saner: “Aşı Bilgi Sistemi vatandaşın aşıya ulaşması anlamında kolaylık sağlayacak”

banner25

Başbakan Ersan Saner: “Aşı Bilgi Sistemi vatandaşın aşıya ulaşması anlamında kolaylık sağlayacak”
banner29
banner66
banner67

Başbakan Ersan Saner: “Aşı Bilgi Sistemi vatandaşın aşıya ulaşması anlamında kolaylık sağlayacak”

Başbakan Ersan Saner, Aşı Bilgi Sistemi’nin tanıtımı kapsamında düzenlenen basın toplantısında açıklama yaparak, “Vatandaşımızın aşıya ulaşması anlamında çok kolaylık sağlayacaktır” dedi.

Başbakan Ersan Saner, Aşı Bilgi Sistemi’nin tanıtımı kapsamında düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptı.

Saner, “Halkımızın yaşamını kolaylaştıracak olan bir etkinlikte bulunmaktayız…” ifadelerini kullanarak, “Vatandaşımıza direkt olarak ulaşma anlamında çok kolaylık sağlayacaktır. Tüm dünyayı derin bir şekilde etkilemektedir. Gerek sağlık alanında gerekse ekonomik anlamda dünyada çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır” dedi.

“Ülkemizi göreceli olarak farklı bir noktaya taşıdığımızı da ifade etmek istiyorum” diyen Saner, “Tüm bunları da göz önüne aldığımızda ülkemizi bizlere benzeyen ülkelerle karşılaştığımızda, çok daha iyi bir noktada olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dünyadaki koronavirüs bulaşı hakkında bazı açıklamalarda bulunan Saner, “Ülkede bulaşın daha aza inmesi için ekonomik çarkların dönmesi için yapılabilecek en iyi şey aşı. Güney’e ulaşan aşı sayısı 110 bin doz iken, 100 bin doz Sinovac aşısı, 11 bin doz da AB üzerinden elde ettiğimiz aşılarımız da bize geldi…” şeklinde konuştu.

banner69
Bu aşı kampanyalarına halkın, www.asibilgisistemi.com adresinden bir tıkla ulaşabileceği bir noktaya taşındığına vurgu yapan Başbakan Saner, şöyle konuştu:

“Bu imkânı bize yaratan Sağlık Bakanı başta olmak üzere sağlık çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum… İyi ki varsınız diyorum ve bilgi işlem sistemini de unutmadığımı aktarıyorum…”

Ev karantinası konusunda da son noktaya gelindiğini müjdeleyen Başbakan Ersan Saner, en kısa zamanda Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın halk ile buluşturacağını dile getirdi.

Başbakan Saner, açıklamasının devamında da şunları söyledi:

“Denetim görevini hep birlikte hayata geçirmek için uğraşmalıyız. Sadece devletin yapacağı denetimlerle ileriye gidemeyeceğimizi düşünüyorum. Vatandaşlarımızın da birer denetimci gibi davranmaları gerektiğine inanıyorum. Bu hastalıkla birlikte yaşamayı mümkün kılmalıyız. En büyük görev, başta sivil toplum örgütleri ve kuruluşları olmak üzere vatandaşlarımızın da düşmektedir. Tekrar bir bulaş söz konusu olur ve kapanma olur ise ekonomik anlamda büyük bir sıkıntı yaşayacağız… Vatandaşlarımızın tedbirlere harfiyen uyacakları konusunda güvenim tam.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18