banner2
banner57

“Belediyeler Üzerine Düşeni Yapmalı, Salgın Önlemleri Sıkı Bir Şekilde Denetlenmelidir”

banner25

“Belediyeler Üzerine Düşeni Yapmalı, Salgın Önlemleri Sıkı Bir Şekilde Denetlenmelidir”
banner29
banner66

Kamu sağlığı açısından zorunlu olan önlemlere uyulup uyulmadığının denetlenmesi ve uymayanların cezalandırılması salgın ile mücadelenin ayrılmaz ve belki de en önemli parçasıdır. 
KKTC Bakanlar Kurulu, 26 Ocak 2021 tarihinde aldığı bir karar ile belediye personelini denetimler konusunda yetkili kılmış ve bu denetimlerin daha etkili bir şekilde yapılmasını sağlamaya çalışmıştır. Ne yazık ki, salgın önlemlerinin denetimi, bu karardan sonra bile yeterince yapılmamaktadır. Belediyeler, bu denetimi etkili bir şekilde yapamamakta; siyasi ve ailevi nedenlerin de bunda önemli bir etken olduğu gözlemlenmektedir. 
Halkın ve işletmelerin kapalı olunan sürede ödedikleri bedelin boşa gitmemesi için salgın önlemlerine uyulup uyulmadığının ciddi bir şekilde denetlenmesi; belediyelerin bu denetlemeyi etkili bir şekilde yapması zorunludur.
Başta belediyeler olmak üzere kamu otoritesini salgın önlemlerinin uygulanmasını katı bir şekilde denetlemeye çağırıyoruz. Bu denetimlerin yapılmaması halinde halkın ve işletmelerin kapalı dönemde katlanmak zorunda kaldıkları fedakarlıkların boşa gideceğinden endişe duyduğumuzu ve “aç-kapa” yönetimi ile yola devam etmemiz halinde bütün moral ve ekonomik değerlerin yok olacağını halkımız ile bir kez daha paylaşmak istiyoruz.
Ayrıca görevini layıkı ile yerine getiren tüm belediyelerimize de teşekkür ederiz.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19