banner37
banner57

Beyrut'ta çok şiddetli patlama

banner25

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta limanın yakınlarında çok büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından şehrin üzerini dev bir bulut kapladı, bütün şehir sarsıldı. Olayda çok fazla yaralının olduğu söyleniyor. Reuters, sağlık yetkililerine dayandırdığı haberinde olayda en az 10 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Beyrut'ta çok  şiddetli patlama
banner29
banner66
banner67

Lübnan'ın başkenti Beyrut büyük bir patlama ile sarsıldı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre liman bölgesinde meydana gelen patlamadan yükselen duman bulutu tüm şehirden görülebiliyor.

İki güvenlik kaynağı, Reuters'a yaptıkları açıklamada limanda depoların olduğu yerde çok büyük bir patlamanın meydana geldiğini duyurdu. Patlama nedeniyle devasa bir duman gökyüzünü kaplarken, olayda çok sayıda yaralının olduğu söyleniyor.

Reuters, sağlık yetkililerine dayandırdığı haberinde olayda en az 10 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Lübnan resmi haber ajansı, Beyrut Limanı'nda patlayıcıların bulunduğu bir depoda yangın çıktığını duyurdu.

BÜYÜKELÇİ ÇAKIL NTV'DE AÇIKLADI

banner69
Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, NTV yayınına katılarak olayı ve yaşananları anlattı, patlamada büyükelçilik koutunun da camlarının kırıldığını söyledi. Çakıl, büyükelçilik personelinin hepsinin durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Çakıl olayın bir yangınla başladığını, yangına müdahale edilirken patlamanın meydana geldiğini söyledi.

Öte yandan Lübnan Sağlık Bakanı, patlamanın çok büyük bir hasara neden olduğunu ve çok fazla sayıda yaralı olduğunu açıkladı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner18