banner37
banner57

Bıçaklanan öğrencinin arkadaşı: “Kendimizi savunduk”

banner25

Bıçaklanan öğrencinin arkadaşı: “Kendimizi savunduk”
banner35
banner66
banner67

Lefkoşa’da bir öğrenci yurdu önünde çıkan ve Ürdün uyruklu bir üniversitelinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgaya karışan tutuklu beş zanlı bugün mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Cemil Özalkın, 5 Mayıs saat 04.30’da Lefkoşa’da umumi bir yer olan Vedia Barut sokak üzerindeki Dormita yurdunun ön kısmında iki grup arasında sözlü tartışmanın yaşandığını belirtti.

Polis çavuşu, Muhammet Ali Artantaş, Musa Kemal Özdemir, Berkcan Işık ve Mert Gökçe’den oluşan grupla, Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi ve Hassan Bachar’tan oluşan diğer grubun daha sonra birbirlerine girdiğini aktardı.

Özalkın, kavga esnasında bir grubun henüz tespit edilemeyen delici ve kesici bir aletle, şu an Yakın Doğu Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Saeed Abu Subahi öldürmek kasti ile sol karın boşluğuna sokarak ağır şekilde yaraladıklarını anlattı.

banner69
Özalkın, mesele ile ilgili olarak kesici ve delici aletin halen bulunamadığını belirterek, meselenin ciddiyetine vurgu yaptı.

Meseleyle ilgili alınacak ifadeler olduğunu ve zanlıların serbest kalması halinde alınacak ifadelere ve aranmakta olan emarelere müdahele etme olasılığının olduğuna değinen Özalkın, zanlıların aleyhinde üç gün tutukluluk talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Hassan Bachar, “Kendimizi savunduk” dedi.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

kıbrıs haberci

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18