banner37
banner57

Bir Ülke Daha İngiltere'ye Kapılarını Kapattı

banner25

Bir Ülke Daha İngiltere'ye Kapılarını Kapattı
banner29
banner66

Çin de İngiltere'ye kapıları kapattı

Çin, koronavirüs mutasyonuna karşı tedbirler kapsamında İngiltere'ye uçuş yasağı getirdi.

Çin, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) mutasyonunun yayılmasını önlemek için İngiltere ve Çin arasındaki uçuşlara yasak getirdi.

Çin Komünist Partisinin resmi yayın organlarından Global Times gazetesinin haberine göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, İngiltere'de tespit edilen Koronavirüsün daha hızlı yayılan türüne ilişkin değerlendirmede bulundu.

Vang, Koronavirüsün mutasyonuna karşı alınan tedbirler kapsamında, İngiltere ve Çin arasındaki tüm uçuşların geçici süreyle durdurulduğunu bildirdi.

banner69
Vang, kararın, Koronavirüs mutasyonunun potansiyel etkileri hakkında yapılan kapsamlı değerlendirmenin ardından alındığını kaydetti.

İngiltere'de Koronavirüsün mutasyona uğrayarak daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıktığının açıklanması üzerine aralarında Almanya, Fransa, Türkiye, Rusya, Hindistan ve Brezilya'nın olduğu 40'tan fazla ülke, İngiltere ile seyahati durdurmuştu.

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de bugüne kadar 86 bin 899 vaka görüldü, 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti, 81 bin 950 kişi iyileşti.

Kaynak/Kıbrıs Postası 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER