banner5

Biyologlar Derneği yarın Cumhurbaşkanlığı önünde eylem yapacak

Biyologlar Derneği, 3 gündür devam eden yangına işaret edilerek, "Zamanında alınmayan önlemlerin, hükümet edenlerin sorumsuzluğunun ve geçmiş felaketlerden çıkarılmayan derslerin hesabını sormak ve can kaybı yok diyen Cumhurbaşkanını protesto etmek için 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.00’te Cumhurbaşkanlığı önünde buluşuyoruz." denildi.

Biyologlar Derneği yarın Cumhurbaşkanlığı önünde eylem yapacak

Biyologlar Derneği Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, “3 gündür devam eden Kantara, Mersinlik, Topçuköy ve Ardahan bölgelerini etkisi altına alan, hepimizin yüreğinde derin yaralar açan yangın ihmalkarlıkla başlayıp gereken önlemlerin zamanında alınmamasıyla korkunç boyutlara ulaşmıştır” denildi.

Açıklamada, yaklaşık 12 bin dönüm orman arazisinin ve içerisinde bulunan en az 600 bin ağaç ile yüz binlerce hayvanın feci şekilde yanarak can verdiğine işaret edildi.

Derneğin açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verildi:

“Zamanında alınmayan önlemlerin, hükümet edenlerin sorumsuzluğunun ve geçmiş felaketlerden çıkarılmayan derslerin hesabını sormak ve can kaybı yok diyen Cumhurbaşkanını protesto etmek için 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.00’te Cumhurbaşkanlığı önünde buluşuyoruz. Geleceğimizin yok olmasına seyirci kalan sorumluları protesto ediyoruz! Hadi eyleme!”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18