banner37
banner57

BKP: "Doğu Akdeniz’de artan gerginlikten endişe duyuyoruz"

banner25

BKP: "Doğu Akdeniz’de artan gerginlikten endişe duyuyoruz"
banner35
banner66
banner67

Birleşik Kıbrıs Partisi, Doğu Akdeniz’de artan gerginlikten endişe duyduğunu açıkladı.

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’nin Yavuz sondaj gemisi için yeni Navtex ilan etmesi ve bunun karşılığında Kıbrıs Rum tarafının ayni alan için yeni bir Navtex yayınlaması, işlerin giderek içinden çıkılmaz bir hal almakta olduğunu vurguladı. İzzet İzcan, Ankara’daki AKP iktidarını bölgede gerilimiartıracak davranışlardan uzak durmaya çağırdı.

“YAŞANAN SORUNLAR KARŞILIKLI DİYALOG VE GÖRÜŞMELER YOLU İLE ÇÖZÜLMELİDİR”

banner69
“Doğu Akdeniz’deki sorunlar uluslararası hukuka uygun, karşılıklı diyalog ve görüşmeler yolu ile çözülmelidir” diyen  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yaşanan gelişmeler yurdumuz Kıbrıs’ı içine çekerek yeni felaketlere neden olabilir” dedi.

Türkiye’yi yönetmekte güçlük çeken, ekonomik krize çare üretemeyen AKP hükümeti ve onun Kuzey Kıbrıs’ta sözcülüğünü üstlenen milliyetçi kesimler, gerginlik siyaseti üreterek, kaybettikleri halk desteğini artırmaya çalışıyorlar, bununsa mümkün olmadığını dile getiren İzzet İzcan, “Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halktan hak ettikleri dersi alacaklardır” dedi.

“GÖRÜŞME SÜRECİ BİR AN ÖNCE BAŞLAMALIDIR. TEK ÇIKAR YOL DİYALOG”

Barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin tek çıkar yol olduğunu savunan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Görüşme sürecinin bir an önce başlaması ve var olan sorunları diyalog yolu ile çözülmesi, Kıbrıs Türk toplumunun çıkarınadır” dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner15

banner18