banner37
banner57

Bülent Dizdarlı: “Bir kez daha felaketin eşiğine geldik...”

banner25

Bülent Dizdarlı: “Bir kez daha felaketin eşiğine geldik...”
banner29
banner66
banner67

Bülent Dizdarlı: “Bir kez daha felaketin eşiğine geldik...”

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, artan koronavirüs vakalarına işaret ederek, “Bir kez daha felaketin eşiğine geldik…” dedi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Genç TV ekranlarında yayınlanan ‘Bugüne Dair’ adlı programa canlı bağlantı ile katıldı.

Dizdarlı, KKTC’de artan Koronavirüs vakaları hakkında açıklamalarda bulunarak, üçüncü dalganın gelmesini beklediklerini ifade etti.

Türkiye’deki artan vaka sayılarına bakıldığında 1 numaraya yükseldiğinin görüldüğüne dikkat çeken Dr. Dizdarlı, “Bizim en çok ulaşımımızın olduğu yer orası. Aynı şekilde Güney Kıbrıs’ta da vaka sayıları arttı. Bizim bu çember içerisinde, bunun dışında kalmamız mümkün değildi. O yüzden bunlara yönelik tedbirler almamız gerektiğini vurguluyorduk…” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN HAVUZUN TAŞMAMASI”

banner69
“Bir kez daha felaketin eşiğine geldik” ifadelerini kullanan Dr. Bülent Dizdarlı, “Önemli olan havuzun taşmaması. Çünkü havuzun kapasitesi belli” şeklinde konuştu.

Dr. Dizdarlı, test sayılarının baya arttığına işaret ederek, iş yerlerine devamlı test yapılmasıyla rastgele vakaların yakalandığın ancak farklı etkenlerinde olabildiğini dile getirdi.

“EV KARANTİNASI TAM DENENMEDEN, UYGULANMAYA BAŞLANMAMALIYDI”

Vakalardaki artışın ardından ev karantinasına geçişin araştırılması gerektiğine vurgu yapan Dizdarlı, şöyle devam etti:

“Ev karantinası tam denenmeden, uygulanmaya başlanmamalıydı. Benim şüphelendiğim nokta burada çünkü gerekli denetimler olmamasından dolayı, kaçaklar da olabilir.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18