Burcu: Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kızılyürek'le sohbetinde algı oluşturulmaya çalışılıyor

Burcu: Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kızılyürek'le sohbetinde algı oluşturulmaya çalışılıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, son günlerde Cumhurbaşkanı Akıncı hakkında yapılan “AKEL propagandasına katılım” minvalindeki ithamlara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu, Akıncı’nın Arasta’daki rutin ziyaretleri esnasında AKEL’in AP seçimlerindeki adayı olan Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek ile karşılaşarak sohbet etmesini “birtakım kesimlerin çarpıtarak algı oluşturmasının” doğru olmadığını belirtti.

Burcu, “Cumhurbaşkanı Akıncı’nın AP seçimleri için görüşünün belli olduğunu” aktararak “böylesi çamur siyaset ile bir yere varılamayacağını” savundu.

Burcu’nun açıklaması şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, fırsat buldukça Arasta’ya yürümeyi, esnaf ve yurttaşlarla sohbet etmeyi sever; bunu da genellikle Cumartesi günleri, öğleden sonra yapar. Büyük Han’da kahve molası da bu ziyaretlerin bir parçasıdır.

Geçtiğimiz Cumartesi günü de Sayın Cumhurbaşkanımız eşi ile birlikte Büyük Han’a uğramış ve hemen her hafta orada buluşan Kıbrıslı Türk, Kıbrıslı Rum, Maronitlerden oluşan grupla, davetleri üzerine oturup sohbet etmiş, kahve içmiştir.

Tesadüfen aynı sırada Büyük Han’da bulunan Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek ve birlikte olduğu kişilerle de sohbet etme imkanı bulmuştur. Böylesi bir karşılaşmayı bile istismara yönelerek ‘AKEL propagandasına katılım’ olarak takdim etme gayretkeşliği, inanılır gibi değildir.

Cumhurbaşkanımız, Niyazi Kızılyürek’in Avrupa Parlamentosu (AP) adaylığının kişisel bir karar olduğunu, kişisel kararlarla alınma ihtimali olan sonuçların, Kıbrıs Türk toplumunun Avrupa Parlamentosu’nda temsil edildiği anlamını taşımadığını daha önce de açıklamış, bu açıklaması medyada yer almıştır. Cumhurbaşkanımız, Annan Planı’nın da öngördüğü gibi, AP’de iki sandalye ile doğru temsiliyetimiz olması için Kıbrıs sorununun çözülmesi gerektiğini ifade de etmiştir. AP seçimleri konusunda Cumhurbaşkanı’nın açıklanmış duruşu biliniyorken, böylesi çamur siyaseti ile bir yere varılabileceğini düşünmek hangi zekanın ürünüdür?

Hemen her gün tek amaç ve görevleri Cumhurbaşkanı’na seviyesizce saldırmak olanların ilgili ilgisiz her şeyi çarpıtıp istismar ederek yürüttükleri algı operasyonu ile elde edebilecekleri hiçbir şey yoktur. Çok açık gerçek şudur ki, halkımız Sayın Cumhurbaşkanımıza güvenmektedir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER