banner5

Bütçe görüşmelerinin bugün tamamlanması bekleniyor

Bütçe görüşmelerinin bugün tamamlanması bekleniyor

2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’yla ilgili görüşmelerde bugün ve Cuma günkü gündemin birleştirilerek görüşmelerin bugün tamamlanması bekleniyor

Cumhuriyet Meclisi’nde devam eden 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’yla ilgili görüşmelerde bugün ve Cuma günkü gündemin birleştirilerek görüşmelerin bugün tamamlanması gündemde.

TAK muhabirinin Cumhuriyet Meclisi’nden aldığı bilgiye göre koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan olağanüstü durum üzerine Başbakan Ersan Saner, bütçe görüşmelerinin bir gün daha kısaltılarak bugün tamamlanmasını önerdi.

Muhalefet partileri de öneriye olumlu yaklaştı ancak konu bugün sabah kesinlik kazanacak.

ÖZERSAY:BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ MUHTEMELEN CUMAYI BEKLEMEDEN BİTECEK"

Öte yandan Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, önümüzdeki Çarşamba tamamlanması gereken bütçe görüşmelerini siyasi partilerin uzlaşısıyla cuma sonuçlandırmayı kararlaştırdıklarını ancak muhtemelen cumayı da beklemeden bugün bitireceklerini belirtti.

Özersay, “Salgın açısından durum kritiktir, kapanma kararlarının daha da sertleşmesi ve ülke geneline yayılması yakındır” diyerek, hastaneden gelen bilgilerin pek iç açıcı olmadığını kaydetti.

Kudret Özersay, “Bu andan itibaren hükümet ya da muhalefet pek bir manası yok, siyasetin bitmesi gereken noktadayız. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümete salgına karşı mücadelede her konuda yardımcı olmaya hazırız ” dedi.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18