Çocuklarımıza barışın hakim olduğu bir gelecek bırakabilmeyi ümit ediyoruz…

Çocuklarımıza barışın hakim olduğu bir gelecek bırakabilmeyi ümit ediyoruz…

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bugünlerde yaşadığımız olayların insanlığa, hem barışın, hem sağlığın, hem de turizmin değerini bir kez daha kanıtladığını, yaşanan sorunların ise herkesin hakkını koruyan makul yaklaşımlarla aşılabileceğini hatırlattığını belirtti.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, “son aylarda Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Kıbrıs Türk Halkı’nın haklarını görmezden gelerek giderek tırmandırılan ve kaçınılmaz olarak tehlikeli bir hal alan gerginlik bize savaşın yıkıcılığını bir kez daha hatırlattı” diyerek şöyle devam etti:“Turizm barış ve dostluk demektir. Turizm olabilmesi için bölgemizde huzur ve güvenin sağlanması kaçınılmazdır. Covid-19 virüsünü yenebilmek ve sağlığımıza kavuşabilmek için de barışa ve işbirliğine ihtiyaç vardır. Barış, sağlık ve turizmin insanlık için ne kadar önemli olduğu, Covid-19 salgını ve Doğu Akdeniz’deki gerginlik ile bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

Erdoğan, hiç kimsenin haklarında gözümüz olmadığını vurguluyor…

“Biz, ‘yurtta sulh, dünyada sulh’ deyişi ile ünlenmiş bir liderin izinden giden bir ulusun mensupları olarak, bölgemizde barışın sağlanması için gerekenleri yapmakta kararlıyız” diyen Savaşan, “nitekim Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç kimsenin haklarında gözümüz olmadığını, sadece kendi hakkımızı almanın peşinde olduğumuzu sıklıkla tekrarlamaktadır. Başta Yunanistan olmak üzere, bütün ilgili tarafları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesine kulak vermeye ve bölge denizlerindeki gerginliği makul şekilde sonuçlandırmaya çağırıyoruz” dedi.

Rum Halkı, haklarımızı yok saymaktan vazgeçmeli…

Ada’yı paylaştığımız Kıbrıs Rum Halkı’nı da, Kıbrıs Türk Halkı’nı yok saymaktan vazgeçmeye çağıran Ahmet Savaşan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni Kıbrıs sorununun makul bir şekilde çözümlenmesi için katkı koymaya davet etti.

Çocuklarımıza barışın hakim olduğu bir gelecek bırakabilmeyi ümit ediyoruz…

Savaşan mesajının sonunda “acının, savaşın olmadığı, sevginin, huzurun egemen olduğu, savaş ve terör olaylarının yaşanmadığı Dünya üzerinde akan kan ve gözyaşının son bulmasına vesile olması temennisiyle, bütün insanların 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyor, geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımıza kalıcı barışın hakim olduğu daha güzel bir gelecek bırakabilmeyi ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER