banner5

CTP nisapta 26’ya ulaşılmaması halinde Meclise girmeyecek

CTP nisapta 26’ya ulaşılmaması halinde Meclise girmeyecek

Meclisi Genel Kurulu’nda nisap sağlanamadı. Bugün saat 10.00’da toplanması beklenen Meclis Genel Kurulu nisapta yaşanan sorun nedeni ile toplanamadı. Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan nisap sorunu nedeni ile meclis oturumunu başlatamadı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) nisapla ilgili kendi aralarında grup toplantıları gerçekleştirirken, CTP nisapta 26 sayısına ulaşılamadığı sürece meclise girmeme kararı aldığını duyurdu.

SANER "SIKINTI OLMASINI BEKLEMİYORUM" DEMİŞTİ

Başbakan Ersan Saner, bugün saat 10.00’da toplanması beklenen Meclis Genel Kurulu için yaşanan ‘nisap’ tartışmalarıyla ilgili dün Kıbrıs Postası’na verdiği röportajda da söylediği ifadeleri yineleyerek “sıkıntı olmasını beklemiyorum” demişti.

ARIKLI, MUHALEFETTEN DESTEK İSTEMİŞTİ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunun yeni yasama yılının ilk toplantısında yaşanması beklenen ‘nisap sorunu’ tartışmalarıyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı , “Muhalefet eğer sorumluluk bilincindeyse bugün nisapta sorun çıkmaz” demişti. Muhalefetteki dönemlerine işaret eden Arıklı, geçmişte her zaman hükümete nisap desteği sağladıklarını ifade ederek, “Aynı sorumluluğu muhalefetten de bekliyorum. Milletin vekilisiniz, bunun için maaş alıyorsunuz; Meclise gitmek sizin görevinizdir” ifadelerini kullanmıştı.

ZAROĞLU DESTEK VERMEYECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) istifa ederek Millet Partisi’ni kuran Bağımsız Milletvekili Bertan Zaroğlu , mevcut hükümete hiçbir desteğinin olmayacağının altını çizmişti. Meclis Genel Kurulunun sonraki oturumlarında açılmama halinde Milletvekili maaşını devlete iade edeceğini aktaran Bağımsız Milletvekili Zaroğlu, aynı eylemi diğer milletvekillerinden de beklediğini vurgulamıştı.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner18