banner5

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte “Liseler Arası Şiir Okuma ve Yazma Yarışması” etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte “Liseler Arası Şiir Okuma ve Yazma Yarışması” etkinliğine katıldı
banner35
banner66

Kıbrıs Türkü’nün bağrından çok değerli şairler çıkmıştır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve eşi Sibel Tatar’ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası dolayısıyla Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Liseler Arası Şiir Okuma ve Yazma Yarışması’na katıldı.

Konuşmasında, bu güzel etkinlikte bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bu çalışmanın ortaya çıkmasında emeği geçen başta eşi Sibel Tatar, Cumhurbaşkanlığı Daire Müdürü Serkan İlseven, Bülent Günkut ve komite üyelerine teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, yarışmaya katılan bütün gençleri tebrik ederek Kıbrıs Türkü’nün bağrından çok değerli şairlerin çıktığını vurguladı. Kendisinin de sanat ve kültürle iç içe olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, yıllar önce de yarışmalar yapıldığını ve bu yarışmalarda başarı gösteren gençlerin olduğunu belirtti. Bütün bunların özverili çalışmayla olabileceğini ve böyle etkinliklere rağbet gösterilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar; yarışmaya katılan gençleri, ailelerini, öğretmenlerini ve jüri üyelerini tebrik edip teşekkürlerini sundu.  

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi’ne, böyle güzel bir organizasyonu hayata geçirdikleri için teşekkür etti. Uzunca bir aradan sonra yapılan şiir etkinliğinin geleneksel hale gelmesi temennisini ifade eden Sibel Tatar, şiir yarışmasına hem yazarak hem de okuyarak katılan tüm yetenekli gençleri tebrik etti. 

Jüri üyelerine de yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Sibel Tatar, gençlerin okuduğu şiirlerle birçok şairimizi andığımızı dile getirdi. 

Sibel Tatar konuşmasında, kendisinin de öğretmeni olan ilk kadın şairlerimizden Urkiye Balman’ı rahmetle andı ve Balman’ın “Lefke” adlı şiirini, yarışmaya katılan bir gencimizin okuduğunu dile getirerek Erenköy direnişinde genç yaşta şehit düşen şair Süleyman Uluçamgil’i, uzay şairi olarak anılan ve iki defa Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen şairimiz Osman Türkay’ı ve kendisinin çok beğendiği “Merdivenler” adlı şiirin yazarı Pembe Marmara’yı saygıyla andığını belirtti.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116