banner37
banner57

Cumhurbaşkanı Tatar AB İle Üst Düzey Temaslarına Devam Ediyor

banner25

Cumhurbaşkanı Tatar AB İle Üst Düzey Temaslarına Devam Ediyor
banner29
banner66
banner67

Avrupa Birliği 28 Ocak’ta 10 doz daha aşının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gönderileceğini açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AB Dış İlişkiler ve Güvelik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ile 18 Ocak, 2021 tarihinde gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından, Avrupa Komisyonu’nda Yapısal Reform Destek’ten Sorumlu Genel Direktör Mario Nava ile telekonferans aracılığı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar,  ülkemizin en önemli ihracat ürünlerinin başında gelen hellimin Avrupa Birliği nezdinde ki tescili ile KKTC’den Avrupa pazarına ticareti konularını AB Komisyonu yetkilileriyle detaylı şekilde ele aldı.

banner69
AB KKTC’YE BİN ADET DAHA AŞI YOLLUYOR

 Cumhurbaşkanı, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıs Türk halkına ayrılan aşıların en erken zamanda ülkemize ulaştırılması konusunu da gündeme getirdi.

Komisyon yetkilileri AB’nin Kıbrıs Türk tarafı için tahsis ettiği aşıların kademeli olarak teslim edilmeye devam edileceğini, bu kapsamda 1000 adet aşının daha 28 Ocak 2021 tarihinde teslim edeceğini bildirdi.

 Cumhurbaşkanı Tatar, ayrıca, Kıbrıs Türk tarafının 5+BM gayrı resmi toplantısına ilişkin vizyonunu ve iki tarafa da ait olduğu tüm taraflarca kabul edilen hidrokarbon kaynakları konusunda işbirliğine yönelik tutumunu da  AB yetkilileriyle paylaştı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Tatar, söz konusu AB heyetini, Şubat ayının ilk yarısında adaya gerçekleştirmeyi planladıkları ziyaret çerçevesinde de kabul edecek.

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18