banner5

DAÜ'de Kongo Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü kutlamaları gerçekleştirildi

DAÜ'de Kongo Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü kutlamaları gerçekleştirildi
banner35
banner66

DAÜ Uluslararası Öğrenci Aktivite ve Öğrenci Cemiyetleri Birimi’ne bağlı Kongo Öğrenci Birliği Kongo Cumhuriyeti’nin 63. Bağımsızlık Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası Öğrenci Aktivite ve Öğrenci Cemiyetleri Birimi’ne bağlı Kongo Öğrenci Birliği Kongo Cumhuriyeti’nin 63. Bağımsızlık Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. DAÜ Aktivite Merkezi’nde gerçekleştirilen Bağımsızlık Günü etkinliklerine DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu da katıldı.  

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) farklı bölgelerinde eğitim gören Kongolu öğrencilerin de katıldığı etkinlik Kongo’nun zengin mutfak mirasına dikkat çeken çeşitli kültürel yiyecek ve içecek stantlarının misafirleri karşılaması ile başladı.  

Gerçekleştirilen söz konusu etkinlikte Kongo'nun bağımsızlığının tarihsel önemine ışık tutan büyüleyici belgesellerin gösterimi yapıldı. Ardından çeşitli tiyatro gösterileri ve müzik performansları gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Kongolu gençler hem ülkelerinin bağımsızlıklarını kutladılar hem de keyifli saatler geçirdiler. 

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116