banner37
banner22

Denktaş: “Merkez Bankası’nın Kar Payından 185 Milyon Avans Alındı”

banner25

Denktaş: “Merkez Bankası’nın Kar Payından 185 Milyon Avans Alındı”
banner35

Maliye Bakanı Serdar Denktaş da Atun'a cevaben yaptığı konuşmada, Merkez Bankası’nın kar payından 185 milyon avans alındığını söyledi.

2018 krizi yaşandığında, sancılarının 2019’da çekileceğinin söylendiğini hatırlatan Denktaş, dolayısıyla bu yıl 2019 yılı kar payını önde almayı talep ettiklerini ve yıl sonu almak yerine öne çektiklerini söyledi.

Eksilmeleri halinde daha fazlasını talep edeceklerini ve yıl içinde parça parça ödeneceğini belirten Denktaş, Türkiye ile henüz para akışının başlamadığını ifade etti.

“EKONOMİK PROTOKOLÜN HENÜZ İMZALANMAMASI TÜRKİYE’DEN KAYNAKLANIYOR”

Denktaş, Türkiye ile ekonomik protokolün henüz imzalanmadığını, nedeninin ise kendilerinden kaynaklanmadığını Türkiye’den kaynaklandığını anlattı.

“O da öyle görünüyor ki seçimler bitecek ve protokol öyle imzalanacak” diyen Denktaş, protokolün imzalanmasının Nisan ayını bulacağını, para akışının ise Mayıs’tan önce başlayamayacağını düşündüğünü söyledi.

Hükümetlerinin protokol için tüm hazırlıkları tamamladığını da vurgulayan Denktaş, Türkiye’den para akışının başlamaması nedeniyle tüm yükü kendi kaynaklarından karşılamak durumunda olduklarını aktardı.

Denktaş, Türkiye’de finansal bazı sıkıntılar ve seçim atmosferi bulunduğuna işaret etti.

Denktaş, Türkiye ekonomisinin 2019 yılının ortasından sonra rahatlayacağını öngördüğünü de belirterek, “Biz para koparma peşinde değiliz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18