banner5

Devleti Zarara Uğratanlar Güneş Yüzü Görmemelidir

Devleti Zarara Uğratanlar Güneş Yüzü Görmemelidir
banner35

Ahmet Kaptan’ın sorularını yanıtlayan Deniz’in konuşmalarından kısa konu başlıkları şöyle:

 ‘KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR YAPIYA KAVUŞMAK İSTİYORSAK, ÖNCE TASARUFFU ÖĞRENMEMİZ GEREKİYOR’

Topladığımız vergi ve harçlarla ancak kamu giderlerini karşılayabiliyoruz. Bunun dışında ülkeye yapılan herşey Türkiye’nin yardımıyla yapılıyor. Ülkemizde yaratılan müşavirler ordusu var. Biz bunlara harcadığımız parayla kaç tane külliye kaç tane hastane kaç tane okul yaparız!’

İHALELERDE ŞEFFAFLIK İSTİYORUZ. DEVLETİ ZARARA UĞRATANLAR GÜNEŞ YÜZÜ GÖRMEMELİDİR.

Elektrik konusunda bu dönem Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak aktif çalışacağız. İhalelsiz alımlarım tamamen karşısındayız. Şeffaflık ve eşitlikten yanayız. Gerekirse mahkemeye başvuracağız.  Devletin parasını zarara uğratanlar güneş yüzü görmemelidir. Yolsuzluk, rüşvet algısı toplumun devlete olan inancını zedelemektedir.

‘GEREKİRSE DAVAYI İŞ DÜNYASI ADINA TİCARET ODASI AÇACAKTIR’

Şu anda iş dünyası ayaktadır. İş dünyası için 25 Aralık tarihi önemli bir tarihtir çünkü yeni yılın son haftasıdır. Alışverişin yapılacağı son haftadır. Güney tatildir ve alışveriş, yeme-içme için Kuzey’i tercih edeceği gündür. Ekonomiye katkı koyacaktır. Siz böyle bir güne seçim tarihi koyuyorsunuz. Sanki de bu ülkede özel sektör yoktur. Bu tarih değiştirilmezse belki de bu sefer davayı  iş dünyası adına Ticaret Odası açacaktır.

‘KÜLLİYE VEYA DEĞİL NE YAPILIRSA YAPILSIN BİZİM KURUMLARIMIZ TARAFINDAN ONAYLANMASI GEREKMEKTEDİR’

Bu ülkede biz bir cumhuriyetsek bir devletsek yapılacak olan her türlü binanın bizim yetkili kurumlarımız tarafından onaylanması gerekir. Külliye veya değil ne isterse yapılsın. Bu ülkenin belli otoriteleri vardır ve eğer bu ülkenin  otoriteleri de varsa bunu bypass etmemek gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 16:44
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER