DİKMEN’İN BAZI BÖLGELERİNDE VE DOĞANKÖY’DEKİ SULARDA KİRLİLİK SAPTANDI

DİKMEN’İN BAZI BÖLGELERİNDE VE DOĞANKÖY’DEKİ SULARDA KİRLİLİK SAPTANDI

DİKMEN’İN BAZI BÖLGELERİNDE VE DOĞANKÖY’DEKİ SULARDA KİRLİLİK SAPTANDI

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN SEL SONRASI ANALİZ YAPILAN SULAR HAKKINDA AÇIKLAMA

DİKMEN’İN BAZI BÖLGELERİYLE DOĞANKÖY’DEKİ HALKIN DİŞ FIRÇALAMA VE MEYVE SEBZE YIKAMA İÇİN ŞEBEKE SUYUNU KULLANMAMASI GEREKTİĞİ DUYURULDU

Sel felaketinin yaşandığı köylerden Dikmen’in bazı bölgelerinde ve Doğanköy’deki şebeke sularında kirlilik tespit edildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı, her iki köyün bağlı olduğu belediyelere bilgi verildiğini ve gerekli önlemler alınarak temizleme işlemi yapıldığını kaydederek, yeni su numunelerinin de mikrobiyolojik ve kimyasal analiz için Devlet Laboratuvarı’na gönderildiğini açıkladı.

“Sel sonrası alınan şebeke sularının mikrobiyolojik analiz  raporlarına göre  Dikmen’in bazı bölgelerinde ve Girne bölgesinde ise Doğanköy’de kirlilik tespit edilmiştir” denilen Bakanlık açıklamasında, kirli şebeke suyu bulunan bölgelerde halkın diş fırçalama ve meyve sebze yıkama için şebeke suyunu kullanmaması uyarısında bulunuldu.

Girne bölgesinde Doğanköy dışında kalan bölgelerde şebeke sularının temiz olduğu ve kullanılmasında sakınca olmadığı belirtilen Bakanlık açıklamasında analiz raporlarının çıktığı zaman halkın yeniden bilgilendirileceği de kaydedildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER