banner37
banner57

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı 

banner25

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı 
banner29
banner66
banner67

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı 

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun 18 Mart Çanakkale zaferi için kutlama mesajı yayınladı. 

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun'un ifadeleri şöyle: 

banner69
“ÇANAKKALE, TÜRK TARİHİNE ALTIN HARFLERLE YAZILMIŞ DESTANIN ADIDIR”

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ‘Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlere rahmet diledi.

Başkan Gürkan, “Çanakkale Türk milletinin vatan uğruna gözünü hiç kırpmadan şehadete yürüyüş destanının adıdır” dedi. Başkan Gürkan’ın ‘Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı şöyle: “Çanakkale Zaferi,  Türk milletine yeniden özgüven ve milli şuur kazandıran bir zafer olmuştur. Çanakkale’nin değişik cephelerinde savaşan kahraman vatan evlatları, buranın son kale olduğunu, Çanakkale’nin düşmesinin bir tarihin yok olması anlamına geldiğinin bilincindeydiler. İşte bu manevi iklime bürünmüş askerlerimiz, düşmanlarının sahip olduğu üstün silah ve mühimmatlara rağmen pes etmemiş, komutanlarımızın da başarılı yönlendirmeleri ile Çanakkale’yi geçilmez kılmışlardır.

Bu zafer, aynı zamanda aziz milletimizin vatan ve hürriyet aşkıdır. Çanakkale bir destandır ve bu destanı bayrağı uğruna, ülkesi ve milleti uğruna şahadet şerbeti içerek kurban olan başı kınalı kuzular yazmıştır. Milletin varlığı ve birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast edenlere karşı siper edilen göğüsler ve sarsılmaz birer kaleye dönüşen yürekler vardır. Çanakkale Türk tarihine altın harflerle yazılıp, Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Çanakkale Türk milletinin diriliş destanıdır. Vatan uğruna hiç düşünmeden şahadete yürüyüşün adıdır. Çanakkale Zaferi bir milletin var oluş, yok oluş mücadelesidir. Çanakkale’yi geçilmez kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:40
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18