banner37
banner57

Dursun Oğuz: “Eğitime yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırımdır”

banner25

Dursun Oğuz: “Eğitime yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırımdır”
banner35
banner66
banner67

Dursun Oğuz: “Eğitime yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırımdır”

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, GAÜ'ye gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, “Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırım; ülkeye yapılan yatırımdır” ifadelerini kullandı.

KKTC Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Girne Amerikan Üniversitesi’ni (GAÜ) ziyaret etti. 

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ile bir araya gelen Maliye Bakanı Oğuz, GAÜ Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi laboratuvarlarında incelemelerde bulundu.

OĞUZ: “GAÜ TIP FAKÜLTESİNİN KURULMASI, KKTC’NİN TANITIMI VE ÜLKE SAĞLIK SİSTEMİNİN GELİŞİMİ AÇIŞINDAN BÜYÜK ÖNEME SAHİPTİR”

GAÜ Tıp Fakültesi hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Oğuz, laboratuvarların özellikle altyapı olarak modern ve tamamlanmış biçimde öğrencilerini beklediklerini belirtti.

banner69
Maliye Bakanı Oğuz açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin bildiği gibi sağlık, günümüzde dünyanın büyük öneme sahip konularından birisi.  Bunun için, GAÜ Tıp Fakültesinin kurulması, hem KKTC’nin tanıtımı; hem de ülke sağlık sisteminin gelişimi açışından büyük öneme sahiptir. Altyapı, işlevsellik, teknolojik, ekonomik ve yükseköğrenimin gelişmesi anlamında sağlığa yapılan bir yatırım aslında. Eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırım, ülkeye yapılan yatırımdır. Bundan eminim ki ülkemiz ve dünya adına bilim insanları yetişecektir. Gurur duyduk. GAÜ ailesini bu çalışmaları adına tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum.”

AKPINAR: “TIP FAKÜLTESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ AKADEMİK YIL EĞİTİMLERİNE BAŞLAYACAKTIR”

Akpınar, Maliye Bakanı Oğuz’un ziyaretinden ve GAÜ’ye gelişim programları sürecinde vermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerini ileterek şunları kaydetti:

“Bugün Uluslararası Sağlık Günü, Bakanımızın böylesi özel bir günde üniversitemizi ziyaret etmiş olması, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültemizin laboratuvarlarını gezmiş olmaları bizleri oldukça memnun etmiştir. Önümüzde ki akademik yıl için bütün hazırlıklarımızı yapmış bulunuyoruz, gerekli akreditasyonlarında oluşmuş olması sebebiyle öğrencilerimiz eğitimlerine başlayacaklar. KKTC’nin sadece eğitim alanında değil sağlık alanında da öne çıkacak olması ve çekim merkezi olacak olması sebebi ile inanılmaz heyecan duyuyoruz ve bu heyecanla daha istikrarlı bir sürece gireceğimizi belirtmek isterim.”

banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner19

banner15

banner18