banner5

Eczacılar Birliği Başkanı Öksüz isyan etti

Eczacılar Birliği Başkanı Öksüz isyan etti
banner35
banner66

Bugün Lefkoşa’da bir meslektaşımızın eczanesi kapalı olmasına rağmen YEŞİL REÇETE TABİ ilaçlara ulaşmak için camları kırıldı , içeriye girildi ve de eczane maddi hasara uğratıldı.

Fakat içeriye giren kişi eczacımızın zehir dolabının kilitli ve ulaşılması zor bir yerde olduğundan dolayı ilgili ilaçlara ulaşmasını engelledi.

Şikayet , olaya uzaktan tanık olan 2 Afrikalı öğrencimiz tarafından polisimize yapıldı ve polisimiz 5dk içerisinde olay yerine gelerek, kişiyi suç üstü yakalı.

Bu olay biz eczacıların başına neredeyse her gün gelmektedir.

Çok kez dile getirdik , çok kez söyledik ve de uyardık. Yeşil reçeteli ilaçların kontrollü bir şekilde ülkemize giriş ve çıkışlarının sağlanması için İLAÇ TAKİP SİSTEMİNİ hayata geçirin dedik. Bu olay nöbet esnasında eczacımızın başına gelebilir ve de fiziki şiddete de maruz kalınabilirdi.

“Eczacının Can Güvenliği ne yazık ki yok” dedik.

Yine 17 Şubat 2020’de sevgili Ceren Özbil ile yaptığımız röportajda “Otomasyon sistemi yeşil reçete ile satılan ilaçlarda uygulanmalı” dedik.

Bunlara ek , ülkemizdeki tüm yetkililer ile sayısız kez birebir görüşme yapmış bu sorunların ÇÖZÜM YOLLARI ile birlikte yetkililere iletmiştik. Hatta henüz daha 4gün önce Sn. Sağlık Bakanımıza da ayni sorunun yıllardır devam ettiğini ve çözüm yolunun bir an önce hayata geçerek sonuçlandırılması gerektiğini dile getirdik. Bu yönde atılacak olan her adımda ise KTEB’in kendilerine destek olacağını bir kez daha yeniledik.

Fakat somut adımlar atılmadığı sürece bu olay ne ilk ne de son olacak bu olaylar.

Biz eczacılar tüm zorluklara ve de görüşlerimizin dahi sorulmadan aleyhimizde atılan tüm adımlara rağmen toplum sağlığını korumak adına hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ama dün olduğu gibi bugün de ilaç ve ecza sektörünü ilgilendiren tüm konuların TAKİPÇİSİ ve de SORGULAYICISI olmaya devam edeceğiz.

Özelde meslektaşımız sevgili Gülizar Özteknik ’e genelde ise tüm meslektaşlarıma geçmiş olsun

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 07:05
banner73

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner119

banner120

banner121

banner118

banner117

banner116